Ostatné

Art Film Fest 2019: Kedy a kde si tento rok spoločne pozrieme stovky filmov?

V čom je čaro filmových festivalov a prečo ich ľudia vôbec navštevujú? Je to jednoducho skvelý zážitok, ktorý by si nemal nechať ujsť žiaden milovník kinematografie. Niektorí z vás vedia, o čom hovorím. Pokiaľ ste však ešte nemali príležitosť nejaký navštíviť, teraz dávajte pozor: známy Art Film Fest 2019 v Košiciach oznámil dátum konania svojho 27. ročníka! Poďme sa spolu pozrieť na to, kedy sa odohrá a čo všetko si na ňom užijeme.

IMG_3950-1

Zdroj: artfilmfest.sk

Art Film Fest 2019

Art Film Fest patrí medzi najdlhšie fungujúce domáce filmové podujatia. Na Slovensko každoročne prináša stovky kvalitných filmov a množstvo sprievodných akcií. Počas vlaňajšieho ročníka premietol viac ako 200 filmov – celovečerných i krátkometrážnych, pripravil viacero diskusií, výstav či koncertov, ale privítal tiež desiatky slovenských i zahraničných hviezd filmového sveta. Navštívilo ho viac ako 20 000 účastníkov a účastníčok. V priebehu deviatich júnových dní pripravovaný ročník ponúkne aj výber toho najvýznamnejšieho, čo súčasná kinematografia ponúka.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=9IiCiEkOKHE]

 

Ako vidíte na videu vyššie, Art Film Fest Košice bude v roku 2019 ešte štýlovejší, aj keď sme si mysleli, že to už ani nie je možné. Vizuál k novému logu vysvetľuje, čo všetko vyjadruje – a taktiež dáva vedieť, čo všetko nás v dňoch 14. – 22. júna 2019 čaká. Toto o ňom povedal Peter Nágel, umelecký riaditeľ podujatia:

Červený kruh symbolizuje ukladanie filmových zážitkov a celkovej atmosféry festivalu priamo do myslí a sŕdc jeho divákov a fanúšikov.

Pokiaľ si chcete vychutnať množstvo známych, neznámych, významných a unikátnych filmových predstavení, je rozhodnutie o návšteve jasné. Popri tom zažijeme veľa stretnutí so známymi osobnosťami kinematografie a ako nám napovedal Peter Nágel, zážitok budú mať nielen naše mysle, ale aj naše srdcia.

Art Film Fest 2019

Nové logo festivalu; Zdroj: Archív Art Film Fest Košice

Nezabudnite si poznačiť kalendáre! Art Film Fest vás 14. – 22. júna 2019 privíta v Košiciach a ani tento rok nebudú chýbať populárne aj menej známe diela miestnej aj svetovej kinematografie!

Zdroj: TS Art Film Fest

Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  Ostatné

  Zabudnite na štúdio Fox. Myšiak Disney oficiálne mení jeho ikonický názov

  Ostatné

  Pripravte si galeóny, prvý oficiálny Harry Potter obchod bude otvorený už toto leto

  Ostatné

  Bežte 3. mája s celým svetom. Registrujte sa na Wings for Life World Run 2020

  OFFOstatné

  Microsoft predstavil novú konzolu Xbox Series X. Kedy si výkonné monštrum kúpime?

  Pridaj komentár