Art Film Fest 2019: Kedy a kde si tento rok spoločne pozrieme stovky filmov?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

V čom je čaro filmových festivalov a prečo ich ľudia vôbec navštevujú? Je to jednoducho skvelý zážitok, ktorý by si nemal nechať ujsť žiaden milovník kinematografie. Niektorí z vás vedia, o čom hovorím. Pokiaľ ste však ešte nemali príležitosť nejaký navštíviť, teraz dávajte pozor: známy Art Film Fest 2019 v Košiciach oznámil dátum konania svojho 27. ročníka! Poďme sa spolu pozrieť na to, kedy sa odohrá a čo všetko si na ňom užijeme.

IMG_3950-1
Zdroj: artfilmfest.sk

Art Film Fest 2019

Art Film Fest patrí medzi najdlhšie fungujúce domáce filmové podujatia. Na Slovensko každoročne prináša stovky kvalitných filmov a množstvo sprievodných akcií. Počas vlaňajšieho ročníka premietol viac ako 200 filmov – celovečerných i krátkometrážnych, pripravil viacero diskusií, výstav či koncertov, ale privítal tiež desiatky slovenských i zahraničných hviezd filmového sveta. Navštívilo ho viac ako 20 000 účastníkov a účastníčok. V priebehu deviatich júnových dní pripravovaný ročník ponúkne aj výber toho najvýznamnejšieho, čo súčasná kinematografia ponúka.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=9IiCiEkOKHE]

 

Ako vidíte na videu vyššie, Art Film Fest Košice bude v roku 2019 ešte štýlovejší, aj keď sme si mysleli, že to už ani nie je možné. Vizuál k novému logu vysvetľuje, čo všetko vyjadruje – a taktiež dáva vedieť, čo všetko nás v dňoch 14. – 22. júna 2019 čaká. Toto o ňom povedal Peter Nágel, umelecký riaditeľ podujatia:

Červený kruh symbolizuje ukladanie filmových zážitkov a celkovej atmosféry festivalu priamo do myslí a sŕdc jeho divákov a fanúšikov.

Pokiaľ si chcete vychutnať množstvo známych, neznámych, významných a unikátnych filmových predstavení, je rozhodnutie o návšteve jasné. Popri tom zažijeme veľa stretnutí so známymi osobnosťami kinematografie a ako nám napovedal Peter Nágel, zážitok budú mať nielen naše mysle, ale aj naše srdcia.

Art Film Fest 2019
Nové logo festivalu; Zdroj: Archív Art Film Fest Košice

Nezabudnite si poznačiť kalendáre! Art Film Fest vás 14. – 22. júna 2019 privíta v Košiciach a ani tento rok nebudú chýbať populárne aj menej známe diela miestnej aj svetovej kinematografie!

Zdroj: TS Art Film Fest

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -