Prvý spin-off je ohlásený! Netflix predstavuje seriál Castlevania: Nocturne

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Netflix predstavuje Castlevania: Nocturne

Samozrejme, že by sme mohli čakať, že sa rod Belmontovcov vráti na naše obrazovky. Už skôr boli naznačované spin-offy, ktoré sa zamerajú na iné postavy z hernej série (a jeden aj potvrdený). A ako jej fanúšikovia dobre vedia: jedno je isté – Dracula sa vždy vráti. Tak to bude aj v seriáli Castlevania: Nocturne.

Istá je však aj druhá vec. Tam, kde je vodca všetkých vampírov a ich temný pán, tam je aj Belmont. Práve tu ľudia volajú jeho meno v prosbe o pomoc. A prichádza Richter Belmont, ktorý je potomkom Trevora Belmonta a Syphy Belnandes.

Potomok Trevora a Syphy o stovky rokov

Tieto dve postavy a spolu s nimi Draculov syn Alucard boli práve hlavnými postavami pôvodného seriálu. Od neho sa pozriete však o stovky rokov ďalej, do obdobia francúzskej revolúcie. Lenže takto nám ju učebnicu dejepisu neukazovali. Rozhodne nie plnú monštier.

Netflix oznámil správu počas týždňa svojich osláv s názvom Geeked Week. Prinášajú v ňom veľké množstvo noviniek, nová Castlevania je ale veľkým prekvapením. Prichádza totiž len niečo vyše roka po tom, čo bol ukončený pôvodný seriál a to svojou veľkolepou štvrtou sériou. Oproti nej však vymieňajú osobu, ktorá bude seriál viesť. Predtým ho mal na starosti Warren Ellis, ale po jeho viacerých obvineniach z obťažovania s ním streamer ukončil spoluprácu.

castlevania: nocturne
Zdroj: nintendowire.com

Rovnaké štúdio, iný tvorca

Novým tvorcom je Kevin Kolde, ktorý bol predtým jeho spolupracovníkom. Ako scenárista sa vracia Clive Bradley. Produkciu bude riešiť Project 51 Productions a za animáciou bude stáť Powerhouse Animation. Tí si získali práve vďaka Castlevanii väčšiu svetovú slávu a odvtedy stoja za seriálmi Blood of Zeus či novými Masters of the Universe.

Do historickej éry ho vieme zaradiť vďaka jeho videohernej predlohy od Konami. Sú to práve tie, v ktorých sa objavil Richter. A teda Castlevania: Rondo of Blood a Symphony of the Night. Druhá menovaná je podľa mnohých najlepšou hrou značky. V nej však Belmonta ovládli temné sily a musel ho poraziť Alucard. Nepredpokladáme, že by sme to v seriáli Castlevania: Nocturne videli, ale náznaky na tieto udalosti by mohli priniesť.

Potešila vás správa o novej Castlevanii? Ste radi, že sa zameria práve na túto postavu a na udalosti stovky rokov po originálnom seriáli? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: ign.com, polygyon.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -