Socialistická akcia Velvetist je duchovným nástupcom Mafie. Ako si zahrať prototyp ambiciózneho projektu?

Nenechajte si ujsť

Róbert Herda
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Jedna z prvých strieľačiek v otvorenom svete inšpiruje dodnes

Niet najmenších pochýb, že legendárna česká Mafia v dávnych dobách podnietila množstvo vývojárov k tvorbe príbehových open world akcií. I napriek tomu, že to bude takmer dvadsať rokov od vydania vysnívaného projektu dizajnéra, režiséra i scenáristu Daniela Vávru, odkaz jeho prelomovej prvotiny žije dodnes. To potvrdzuje i pripravovaná hra Velvetist: The City of Machine Guns.

Na začiatok môžeme bezproblémovo spomenúť, že autori zo štúdia SiCzech Arts (áno, je to slovná hračka) v žiadnom prípade neskrývajú inšpiráciu titulom, ktorý je v našich končinách obrovským videoherným kultom. Súčasne však jeden z dvoch autorov dodáva, že nie sú veľkým štúdiom, čiže nie je tak úplne možné prísť s niečím inovatívnym a nevídaným.

Podobný výrok je plne akceptovateľný, pretože vytvárať vo dvojici hru z otvoreného sveta, ktorá rozpráva originálny príbeh, snaží sa priblížiť unikátnu dobu a má ambíciu pôsobiť zábavne na poli žánrových akcií, je rozhodne náročnou úlohou. Čo všetko by nám podľa plánov tvorcov mal ponúknuť projekt Velvetist?

Velvetist - The City of Machine Guns
Zdroj: visiongame.cz

Hra Velvetist je o socialistických vekslákoch 

Príbeh titulu je zasadený do fiktívneho mestečka za železnou oponou. Preberiete úlohu dobového veksláka. No a práve od tohto „povolania“ sa budú odvíjať jednotlivé misie. V rámci nich bude vašou úlohou prenášať rôzne predmety a podieľať sa na nelegálnych činnostiach. Príležitostne by malo dôjsť aj na nejakú tú intenzívnu akciu.

V praxi teda pôjde o tradičné jazdenie naprieč mestom, interakciu s postavami a strieľanie, ktoré z dostupných ukážok pripomína kombináciu mechaník z prvej a druhej Mafie. Taktiež musíte chápať, že jednotlivé videá vychádzajú z prototypu, pričom ten má primárne priblížiť hrateľnosť finálneho projektu. Tým pádom nejde o alfa alebo beta verziu, skôr hrateľný koncept, čo pri posudzovaní a hodnotení treba brať na vedomie.

Každopádne je i podľa slov vývojárov zrejmé, že by radi adekvátne priblížili danú dobu, čím by sa Velvetist mohol odlíšiť od početnej konkurencie. K atmosfére by mal nakoniec prispieť i český dabing, ktorý je aktuálne v pláne.

Ako teda vyskúšať prototyp a pomôcť tvorcom? 

Dvaja autori pracujú na hre už viac ako rok. Najmä preto vypustili do sveta prvý oficiálny prototyp, ktorý ponúka slušné množstvo obsahu. Ako sme písali už vyššie, ide o hrateľný koncept, vďaka ktorému pochopíte úmysly a smerovanie kreatívnych tvorcov. Pozitívnou informáciou na záver je fakt, že si ho môžete zahrať úplne zdarma.

Jedinou vašou úlohou je pridať sa do Discord skupiny vývojárskeho dua. Môžete tak jednoducho učiniť prostredníctvom tohto linku. Ak by vás Velvetist zaujal, nepochybne podporte tvorcov svojimi názormi a pripomienkami, pokojne súkromnou správou v spomínanej skupine. Velvetist je koniec koncov stále vo fáze aktívneho vývoja a akýkoľvek feedback môže náramne šikovným tvorcom iba pomôcť.

Čo hovoríte na české Velvetist: The City of Machine Guns? Veríte tvorom a ich autorskej vízii a otestuje dostupný prototyp? Pokojne sa s nami podeľte o svoje prípadné dojmy prostredníctvom komentárovej sekcie. 

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -