TIP na knihu: séria Percy Jackson │ Dobrodružný príbeh o chlapcovi a gréckej mytológii

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Knižná séria Percy Jackson

Ak vás zaujala knižná séria Harry Potter, určite si prečítajte aj o niečo menej známu, no v kvalite rovnako dobrú knižnú sériu Percy Jackson. Prvé dve knihy boli aj sfilmované, nedosiahli ale úroveň kníh. Ak však milujete fantasy knihy o hrdinoch a mágii, táto knižná séria je určite aj pre vás.

Chronológia kníh

  1. Percy Jackson: Zlodej blesku
  2. Percy Jackson: More oblúd
  3. Percy Jackson: Kliatba Titanov
  4. Percy Jackson: Boj o labyrint
  5. Percy Jackson: Vojna bohov
knihy Percy Jackson
Zdroj: sk.pinterest.com

Nahliadnutie do deja

Táto knižná séria rozpráva príbeh mladého chlapca menom Percy Jackson. Bol úplne obyčajným chlapcom, ktorý mal problémy v škole a trpel dyslexiou a hyperaktivitou. Žil len s mamou v malom byte a prežívali zo dňa na deň. Jedného dňa sa všetko zmenilo, keď zistil, že je synom starobylého gréckeho boha, a že mu hrozí nebezpečenstvo.

Preto sa musel presťahovať na leto do výcvikového tábora, kde žili aj iní polobohovia a rôzne kladné mytologické bytosti, a v ktorom ich trénovali na boj s mytologickými príšerami. V celej sérii Percy spolu s priateľmi prežíva rôzne dobrodružstvá, stretáva rôzne príšery, a nakoniec všetko vyvrcholí do veľkolepého boja v poslednej knihe.

Rick Riordan

Rick Riordan je americký spisovateľ známy práve pre mládežnícku knižnú sériu Percy Jackson. Táto knižná séria mu priniesla mnoho ocenení a knihy sa ocitli napríklad aj na prvom mieste hitparády bestsellerov v New York Times. Autor pôvodne pôsobil ako učiteľ angličtiny a histórie, avšak učiteľstva sa vzdal a momentálne sa venuje len písaniu kníh.

Rick Riordan
Zdroj: englert.org

Okrem série Percy Jackson vydal aj ďalšie knižné série. Bohovia Olympu a Apolónov pád sú voľným pokračovaním Percyho Jacksona a tiež sú vsadené vo svete gréckej mytológie. Séria Magnus Chase a bohovia Ásgardu je o severskej mytológii a Kronika Cartera Kana je o staroegyptskej mytológii. Riordan taktiež podporuje mladých autorov, ktorí píšu o mytológiách z celého sveta.

Ak máte teraz veľa voľného času, máte radi knihy o hrdinoch a kúzlách a je vám blízka grécka mytológia, odporúčam vám prečítať túto sériu. Je príjemným ukázaním toho, ako by grécka mytológia vyzerala v modernom svete a obsahuje mnoho informácií z pôvodnych gréckych príbehov. Aj keď je séria určená hlavne pre mládež, poteší aj starších čitateľov, ktorí sú priaznivcami fantasy žánru.

Zaujala vás séria Percy Jackson? Plánujete si ju prečítať? Svoj názor nám dajte vedieť do komentárov!

Zdroj: percy-jackson.cz

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -