Ukradnutý blesk, bohovia, príšery. S tým všetkým sa musí popasovať Percy Jackson v novom traileri

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Adaptácia knihy môže byť tvrdým orieškom. Presvedčila sa o tom aj knižná séria Percy Jackson, ktorá pred zhruba desaťročím dostala dva filmy. Tie veľmi úspešné neboli a fanúšikovia s nimi spokojní nie sú. Teraz ale prichádza vykúpenie v podobe hraného seriálu Percy Jackson and the Olympians, ktorý dostal nový teaser trailer sľubujúci veľké dobrodružstvo.

Prvá séria tohto projektu sa zameria na udalosti prvej knihy, ktorá nesie názov Zlodej blesku. V nej najvyššiemu gréckemu bohu Diovi ktosi ukradne božský blesk s obrovskou energiou a silou. Zeus hneď z krádeže obviní mladého chlapca Percyho Jacksona, ktorý ale dovtedy ani nevedel, že je súčasťou väčšej mytologickej rodiny. Percy sa preto musí vydať na výpravu, na ktorej blesk nájde a vráti jeho majiteľovi.

Teaser trailer seriálu Percy Jackson and the Olympians

Percyho v tomto seriáli stvárni aj napriek svojmu nízkemu veku úspešný herec Walker Scobell. Jeho pomocníkov a priateľov na ťažkej úlohe naprieč Amerikou stvárnia herci Leah Jeffries (Annabeth Chase) a Aryan Simhadri (Grover Underwood). Počas celého seriálu ich bude čakať množstvo skúšok, pričom niektoré z nich sme mohli vidieť aj v traileri. Na rozdiel od filmov uvidíme totiž takmer vernú kópiu.

Mladí hrdinovia sa budú musieť popasovať napríklad s Medúzou (Jessica Parker Kennedy), ktorá dokáže ľudí premeniť na kameň. Taktiež sa im skrížia cesty s Echidnou (Suzanne Cryer), matkou všetkých antických monštier. A netreba ani zabúdať na boha vojny Área (Adam Copeland), ktorého sme v traileri mohli vidieť na motorke. Ten sa okrem iného stretne s Percym aj v súboji na život a na smrť.

Okrem nich sa ale ukážu aj ďalší herci, napríklad Virginia Kull ako Percyho mama Sally, Glynn Turman ako Cheirón, Jason Mantzoukas ako pán D., Megan Mullally ako Alektó alebo nebohý Lance Reddick ako Zeus. Na seriáli pracuje aj autor kníh Rick Riordan, ktorý spolu-napísal prvú epizódu a na celý proces dozerá. Prvé dve epizódy (z ôsmich) vyjdú na streamovacej platforme Disney+ už 20. decembra 2023.

Čo hovoríte na nové zábery? Tiež sa tešíte na poriadnu knižnú adaptáciu, ktorú nám tento seriál sľubuje?

Zdroj: variety.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -