„Interstellar nemal emócie, tak ako všetky Nolanove filmy“. Čo na to vraví samotný Christopher Nolan?

Nenechajte si ujsť

Filip Scherhaufer
Filip Scherhaufer
They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.

Jeho filmy nemajú emócie, tak aspoň vravia kritici. Ako sa k tomuto vyjadril samotný Christopher Nolan?

Christopher Nolan. Režisér, ktorý momentálne patrí medzi elitu. Jeho filmy sú v súčasnosti považované za najlepšie Hollywoodske diela. Ľudia ich jednoducho milujú. No tak ako všetci veľkí umelci, ani Nolan sa nevyhol negatívnym názorom, tentoraz zo strany kritikov. Najviac kriticizmu dostal za jeho posledné deviate dielo s názvom Interstellar. Zatiaľ čo ho ľudia berú ako jeden z najlepších filmov v histórii kinematografie, kritici o ňom vravia ako o jeho najhoršom filme.

Podľa nich vraj film bol zbytočne dlhý, nudný a nemal emócie. Toto vyjadrenie ešte doplnili slovami, že vlastne všetkým jeho filmom chýbajú emócie. Je to určite zvláštne počúvať takéto vyjadrenia. Ľudia si po celom internete vytvorili domienku, že kritici mali jednoducho prehnané očakávania, a že radšej by boli radi, keby Nolan robil tupé blockbustre, aby im pochopili na prvýkrát. Ako sa teda vyjadril samotný režisér na to, že jeho filmy nemajú emócie?

Christopher Nolan pri natáčaní jeho deviateho filmu Interstellar
Christopher Nolan pri natáčaní jeho deviateho filmu Interstellar; Zdroj: cinemablend.com

“Snažím sa ich nevšímať. To dodá ľuďom trochu viac slobody aby si svoje filmy interpretovali podľa seba. O mojich filmoch sa vraví, že nemajú emócie, no pritom som tie filmy ukázal ľuďom, ktorí mali na konci záplavu sĺz. Je to nemožný rozpor, ktorý by mali filmári rozlúsknúť. No popravde, toto je jedna z vecí, ktorá robí tvorenie filmu vzrušujúcim. Vyzerá to tak, že moje filmy budú môcť slúžiť ako Rorschachove testy.“

Ako sme už zvyknutí, Christopher Nolan to zobral s eleganciou a štýlom ako vždy. Osobne s takýmito vyjadreniami o jeho filmoch, že nemajú emócie nesúhlasím. Nolanov Interstellar je pre mňa možno jeden z najemotívnejších filmov, aké som kedy videl. No opäť, môže to byť iba môj subjektívny názor. Každopádne, ak jeho filmy postrádajú emócie, určite by neboli vo svete vnímané ako filmové zlato.

Tiež si myslíte, že Nolanove filmy nemajú emócie? Tešíte sa na Dunkirk? Vaše názory nám píšte do komentárov.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -