Bude z neho nový Freddy Krueger. Máme detaily o špičkovom horore, z ktorých vás zamrazí

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Čierny telefón 2 je potvrdený

Aktualizované 26. 12. 2023:

Jeden z producentov filmu Čierny telefón 2 Ryan Turek sa pre ComicBook vyjadril, že k pokračovaniu úspešného hororu sa vracia aj režisér Scott Derrickson. Režisér sa dávnejšie vyjadril, že k príbehu sa vráti len pod podmienkou, že bude opäť spolupracovať s hercom Ethanom Hawkeom. Môžeme teda očakávať aj veľkolepý návrat titulného Grabbera.

Pôvodný článok

Štúdio Blumhouse oficiálne potvrdilo pokračovanie ich obľúbeného hororu posledného roku. Variety prinieslo nielen informáciu, že Čierny telefón 2 sa stáva skutočnosťou, rovno sme vďaka nim spoznali aj dátum, kedy ho uvidíme. Aby toho nebolo málo, spolu so spoločnosťou Universal hovoria, že ani dvojkou sa film končiť nemusí, pretože má ísť o „začiatok novej hrozivej značky“.

Vo filme z júna 2022 si jednu z hlavných úloh zahral Ethan Hawke. Stal sa únoscom detí a vrahom. Jednou z jeho obetí mal byť aj 13-ročný Finney (Mason Thames), ktorého zavrel vo zvukotesnej miestnosti. Akékoľvek volania o pomoc by tak boli márne, prichádza však oveľa neočakávanejšia podpora.

čierny telefón
Zdroj: themoviedb.org

Odpojený telefón na stene zazvoní…

Pivnica, v ktorej je chlapec zatvorený, má na stene odpojený starý telefón. Ten však začne zvoniť. Keď Finney zodvihne, zo slúchadla počuje hlasy predošlých obetí. Riadi sa nimi, aby sa mu podarilo prežiť, bojovať naspäť a dostať sa zo zajatia sadistického maniaka.

Snímka sa stala obľúbená divákmi, pretože priniesla nečakané zvraty a roviny, ktoré by sme inak v bežnom hororovom filme nevideli. Nenastavila však len filozofickú časť, ale zdanlivo aj novú klasiku filmových zloduchov. Predmetný Grabber by sa so svojou maskou pokojne mohol zaradiť medzi také ikony ako Jason Voorhees alebo Michael Myers.

čierny telefón ethan hawke
Zdroj: themoviedb.org

Prichádza naspäť, zrejme nie naposledy

Tieto známe postavy hororu mávajú navyše vždy spoločnú aj inú vec – vždy sa dokážu vrátiť. Naspäť by mohol prísť aj antagonista tejto filmovej série, aj napriek uzatvorenému koncu prvého filmu. Na novom príbehu pracuje aj tvorca knižnej predlohy Joe Hill.

Film sa drží na vysokých priečkach nielen u priaznivcov žánru, ale aj u kritikov. Minulý rok mu bolo udelené ocenenie Saturn Award a dokonca si tento rok odniesol Hollywood Associations Film Award ako najlepší horor. Okrem toho so svojím skromným rozpočtom 18 miliónov dolárov priniesol z kás po celom svete 160 miliónov.

Čierny telefón 2 je tak rozhodne logickým krokom pre štúdio, ktoré nám len za posledné mesiace prinieslo filmy Vyháňač diabla: Znamenie viery, Insidious: Červené dvere alebo M3GAN. Na detaily o obsadení či deji tohto pokračovania si budeme musieť počkať, teraz nás však môže tešiť, že poznáme dátum. Premiéra je aktuálne naplánovaná na 27. júna 2025.

Patríte medzi fanúšikov filmu Čierny telefón? Čo hovoríte na to, že dostáva pokračovanie? Dokáže podľa vás zopakovať úspech prvého filmu? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: variety.com, geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -