Končí ambiciózny Dark Universe štúdia Universal definitívne? Novinky ohľadom pokračovania neúspešnej Múmie svetlo nevyzerajú…

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Aj napriek vcelku vysokým celosvetovým zárobkom sa najnovšej Múmii veľké sumy na západe vyčísliť nedokázalo. Očakávaný reboot s hviezdnym hereckým obsadením si úspech nenašiel ani medzi filmovými kritikmi a na verejnosti zlyhal. A aj keď sa celkový výsledok dal označiť za nanajvýš priemerný, takéto hodnotenie pri projekte týchto rozmerov jednoducho nestačilo. Nevydarený úspech filmu bol veľmi podstatný kvôli faktu, že mal naštartovať rozsiahle univerzum s názvom Dark Universe. So zlyhaním však vyzerá celková budúcnosť sľubne ikonického sveta štúdia Universal čoraz temnejšie, pričom projekt začali opúšťať už aj najpodstatnejší producenti. Znamená to definitívny koniec niečoho, čo sa ešte nestihlo zrodiť?

Múmia recenzia
Zdroj: wall.alphacoders.com

Budú ďalšie Dark Universe filmy?

Filmové univerzum, do ktorého sa štúdio Universal po vzore Marvelu a DC rozhodlo investovať obrovskú sumu peňazí sa opäť dočkalo trpkých správ. Najnovšie sa dozvedáme, že Alex Kurtzman a Chris Morgan – dvaja najhlavnejší ľudia stojaci za kreatívnym vývojom Dark Universe – prepojený svet populárnych monštier opustili. Dvojica sa k projektu pritom dopracovala už vcelku dlhý čas dozadu. Štúdio ich po najatí poverilo podstatnou úlohou tvorby vyššieho a rozsiahlejšieho príbehu, ktorý by sa ťahal naprieč celým filmovým univerzom. Kurtzman sa však po zjavnom zlyhaní rozhodol zamerať na sériu Star Trek, Morgan sa zasa radšej navrátil ku svetu Rýchlo a zbesilo.

Tieto správy prichádzajú po predchádzajúcej mrzutej novinke. Len mesiac dozadu totižto štúdio odstránilo reboot Frankensteinova nevesta scenáristu Billa Condona zo svojho filmového plánu. Odvtedy sme taktiež nič nové nepočuli o Neviditeľnom mužovi, ktorého si mal zahrať Johnny Depp, o reboote Van Helsinga, či o akýchkoľvek iných plánovaných snímkach v Dark Universe. Momentálne sa teda v pláne štúdia nenachádza už ani jeden film o monštrách, ktoré mali byť náplňou tohto univerza. Portál THR taktiež oznamuje, že budova, v ktorej sa predtým pracovalo na Dark Universe, je momentálne vyprázdnená. S veľkým presvedčením sa teda dá tvrdiť, že všetko nasvedčuje tomu, že štúdio sa svojej vízie definitívne vzdalo.

Štúdiu Universal už viac realistických možností nezostáva. Jediné, čo by dávalo zmysel, je zohnať nových producentov a tvorcov, a projekt celkom prerobiť. Druhou možnosťou by taktiež mohla byť situácia, v ktorej by Universal postavy odovzdal podriadenému štúdiu Blumhouse, ktoré by namiesto detských blockbusterov natočilo naozajstné horory s ikonickými monštrami.

Dark universe
Zdroj: youtube.com

Čo si myslíte, že by malo štúdio urobiť, aby zachránilo Dark Universe a zároveň zachovalo pôvodnú víziu Kurtzmana a Morgana? Pozreli by ste si radi temnejšie príbehy z produkcie iného štúdia, alebo ste presvedčení, že už nastal definitívny koniec?

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -