Spojitosť medzi filmami Vyvolený a Rozpoltený naberá úplne nový smer! Tretia časť trilógie s názvom Glass už je v toku natáčania.

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Celá produkcia filmu Glass sa momentálne nachádza vo Filadelfii a s ňou prichádza aj prvý pohľad na Samuela L. Jacksona v úlohe Elijaha Priceho. 68 ročný herec je späť ako záhadný zberateľ komiksov, ktorý bol presvedčený, že „obyčajný človekDavid Dunn (Bruce Willis) má nadprirodzené schopnosti. Pre režiséra M. Night Shyamalana bol film Vyvolený (2000) určite jedným z najlepších počinov, aký kedy natočil. O 16 rokov sme sa dočkali filmu Rozpoltený, v hlavnej úlohe James McAvoy, a veľa z nás si všimlo malú spojitosť medzi spomínanými postavami. Aj preto nás na naše prekvapenie v roku 2019 čaká ukončenie „trilógie„, v ktorej sa objavia všetci traja vyššie menovaný herci!

Akú spojitosť môžeme očakávať?

Keď režisér minulý rok vypustil do sveta film Rozpoltený, veľa z nás bolo šokovaných ohľadom záverečnej scény. V nej sa objavil David Dunn, ktorý sleduje v televízii správy o zatknutí Kevin Crumba. Taktiež už vieme, že bude umiestnený do tej istej inštitúcie, v ktorej sa nenachádza nikto iný, ako sám Elijah Price, taktiež známy ako Mr. Glass.

Mr. Glass sa vracia!; Zdroj: movieweb

Natáčanie sa odohráva v Pensylvánii a prvý pohľad na Samuela L. Jacksona určite stojí za povšimnutie. Invalidný vozík, fialový oblek a rukavice v rovnakej farbe sú jednoducho výbava, ktorú si spájame s jednou z najikonickejších postáv vôbec. Táto fotografia nám odhaľuje fakt, že aj po toľkých rokoch jeho slabosť k fialovej nezapadla prachom. Na ďalších fotografiách vidíme, že James McAvoy má na hlave čiernu parochňu, ktorá môže na prvý pohľad pôsobiť ako vtip. No vôbec to tak byť nemusí. Je totiž vcelku pravdepodobné, že v tretej časti uvidíme nové osobnosti tejto rozpoltenej postavy!

Pre porovnanie, Glass (2019) a Vyvolený (2000); Zdroj: movieweb

Podľa slov režiséra sa film Glass a jeho príbeh vytvárali dlhých 17 rokov. Shyamalan taktiež povedal, že jeho posledné dielo v nás vyvolá emócie. To by mohlo fungovať, nakoľko sa natáča v opustenej nemocnici v Allentowne. Konkrétna nemocnica je už niekoľko rokov prázdna, preto vyzerá ako to ideálne miesto pre isté scény pokračovania. Len pre zaujímavosť, táto bývala psychiatrická liečebňa bola postavená v roku 1912 a zatvorená v roku 2010.

View this post on Instagram

I got a hair transplant #plugs

A post shared by James Mcavoy (@jamesmcavoyrealdeal) on

Rozpoltený bol považovaný za návrat do skutočnej podoby režiséra M. Night Shyamalana, ktorý dokázal uspieť aj v pokladnici. Avšak Glass sa začína tváriť ako „monštrum“ a nové fotografie to len potvrdzujú. 17 ročné čakanie všetkých zainteresovaných a presviedčanie režiséra ohľadom pokračovania filmu Vyvolený sa konečne skončilo. Kto by to čakal, že sa práve Dunn vydá po stopách sériového vraha Kevina Crumba? Podľa všetkého to bude poriadna dávka kvality, ktorú si nemôžeme nechať ujsť. Tak ako ani dané fotografie, ktoré nájdete vyššie v článku!

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -