Dunkirk od Christophera Nolana si možno pozrieme skôr, ako sme si mysleli

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Režisér Christopher Nolan nás zaviedol už na všelijaké miesta. Patria medzi ne Gotham City, Londýn 20. storočia, vesmír a sny samotné. Budúci rok nás zavedie do doby Druhej svetovej vojny vo filme Dunkirk, sfilmovania reálnej udalosti, ktorá zachránila mnoho reálnych životov. Doteraz sme si mysleli, že najskôr sa na film pozrieme 21. júla 2017. Indie Revolver nám ale poskytuje informáciu, podľa ktorej sa film do niektorých kín dostane už o pár dní skôr. Film Dunkirk je kombináciou IMAX 65mm a 65mm veľko formátového filmu.

Tí, ktorí sú Nolanom inšpirovaní a nasledujú jeho kariéru určite vedia, ako má Chris rád fyzický film. Je jedným z najznámejších režisérov, ktorí bojujú za používanie klasického filmu radšej, ako sa spoliehať na digitálnu produkciu. Teraz sa dozvedáme, že Nolan a štúdio Warner Bros sa chcú kinám, ktoré stále používajú fyzický film odvďačiť tak, že v nich budú premietať film Dunkirk 19. júla 2017, čiže dva dni pred oficiálnym vydaním. Nie je to až tak nepravdepodobné, keďže Nolanov film Interstellar (2014) bol tiež v 240 kinách vydaný skôr, keďže tieto kiná dokázali použiť fyzický film.

Christopher Nolan
Christopher Nolan

Či už ste milovníkom staromódneho filmu, alebo preferujete digitálnu budúcnosť, skoré vydanie filmu Dunkirk v niektorých kinách určite oceníte. Predsa len, pozriete sa na film o 48 hodín skôr, ako všetci ostatní. Nolan má so štúdiom Warner Bros vybudovaný veľmi dobrý vzťah, takže by ma vôbec neprekvapilo, ako by mu takéto niečo povolili. A ak nežijete blízko týchto vybraných kín (veľmi pravdepodobné), stále sa na film pozriete po normálnom dátume vydania.

Podrobnosti Dunkirku

Odohrávajúci sa v roku 1940, film Dunkirk zachycuje príbeh hromadnej evakuácie počas Druhej svetovej vojny. Cieľom bolo vyslobodiť Britských, Francúzskych a Belgických vojakov, ktorí boli obkľúčení Nacistickou armádou v Dunkirku vo Francúzsku. Výsledkom akcie bolo zachránených 330 000 životov. Vo filme si zahrajú Tom Hardy, Kenneth Branagh, Cillian Murphy, Mark Rylance, Jack Lowden, James D’Arcy a v poslednej rade Harry Styles. Zatiaľ sme videli iba jeden jediný trailer a ani ten nám neukázal žiadne interakcie medzi postavami a podrobnosti príbehu. Ukázal nám ale, že sa máme na čo tešiť a snímka bude plná epickej akcie a napínavých momentov.

Ako už bolo spomenuté, Dunkirk sa do kín oficiálne dostane 21 júla 2017.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -