Tom Holland a režiséri Avengers: Endgame prinášajú prvý klip zo spoločného filmu Cherry

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 22 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Študent. Milenec. Vojak. Narkoman. Zlodej. Týmito životnými kapitolami si prešiel Nico Walker, autor debutového románu Cherry z roku 2018. Po návrate domov z vojenského pôsobenia v Iraku trpel nediagnostikovanou posttraumatickou stresovou poruchou. Nakoniec upadol do závislosti od opioidov a začal vykrádať banky. Obvinený a zatknutý bol v roku 2011, neskôr v 2019 bol prepustený.

Jeho životného príbehu sa chytili režiséri Joe a Anthony Russovci, pre ktorých pôjde o prvý režisérsky počin od filmu Avengers: Endgame. Bratia Russovci sa pre hlavnú úlohu opäť spojili s hercom Tomom Hollandom (Spider-Man: Ďaleko od domova), ktorý tak dostal šancu ukázať svoj plný herecký potenciál. Doplnia ho mená ako Ciara Bravo, Jack Reynor a ďalší.

Prvá ukážka na film Cherry

Dvojica režisérov nám pár mesiacov pred premiérou priniesla prvú ukážku na film Cherry, v ktorej vidíme postavu Toma Hollanda narukovať do armády Spojených štátov. Zároveň viedli diskusie a rozhovory o tvorbe filmu, pre ktorý si zvolili naozaj experimentálny prístup. Takto sa vyjadril Joe Russo v rozhovore pre Deadline:

„Našim prístupom bolo vytvoriť niečo skutočne tonálne náročné. Film je rozdelený do šiestich kapitol a každá kapitola je natočená odlišne s rôznymi objektívmi, rôznymi technikami kamery, rôznymi štýlmi, odlišnou hudbou, inými výkonmi, a tak mala každá kapitola odrážať to, ako sa cítil v danej fáze svojho života. To bol ten komplikovaný guláš, o ktorom hovoríte, že film prechádza tonálne veľkú vzdialenosť.“

V inom rozhovore Joe prezradil, že Tom Holland podal výkon hodný Oscara.

„Myslím si, že je to výkon hodný Oscara. Myslím si, že je v tom absolútne úžasný. Podáva dych berúci výkon. To, čo si emocionálne a fyzicky spôsobuje, je neuveriteľné. Herca v takejto úlohe sme už nejaký čas nevideli. Film trvá desaťročie a je doplnený o epický výkon. Taký, v ktorý určite dúfam bude v oscarových konverzáciách.“

My sa o tom na vlastné oči budeme môcť presvedčiť už 12. marca 2021, kedy sa film dostane na streamovaciu službu Apple TV+. Do vybraných kín po celom svete zavíta ešte skôr, 26. februára.

Čo hovoríte na prvý klip z filmu Cherry? Veríte, že Holland zvládne túto hereckú výzvu? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: comicbook.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -