Filmy

Príliš ofenzívny gay! Bude v Rusku film Kráska a zviera zakázaný?

Rozprávka, ktorá teší mnoho malých ale aj veľkých. Plná lásky, priateľstva a nebojácnosti. Reč je o diele s názvom Kráska a zviera, ktoré sa tento rok, v marci, dočká filmového spracovania. Prečo by teda mal byť aj napriek všetkým dobrým, už vymenovaným vlastnostiam film Kráska a zviera zakázaný?

LeFou pohoršuje krajiny

Nová správa, ktorá došla od BBC tvrdí, že Rusko chce zakázať film Kráska a Zviera. Môže za to postava LeFou, ktorá je vo filme gayom. Áno, počujete správne a pripravte sa na veľké pohoršenia od organizácií mávajúcich dúhovými vlajkami. V spomínanom Rusku ich však asi veľa nebude. Existuje u nich totiž striktný zákon proti propagácii gayov. Čo je aj dôvodom, prečo štát uvažuje dať filmu ban. Čo nás však prekvapilo bol postoj od Alabamy, ktorá taktiež chce film zakázať kvôli postave LeFou.

lefou

Postava LeFou je známa ako prvá gay postava v histórii Disney filmov a rozprávok, Zdroj: ew.com

Rovanké a pritom odlišné

Ako v rozprávke, tak aj vo filme sa objavuje scéna, kde v hostinci začne LeFou piesňou prejavovať svoju náklonnosť k úžasnému Gastonovi. Režisér definuje postavu LeFou ako niekoho, kto jednu minútu chce byť Gaston a druhú ho chce pobozkať.

V oficiálnom klipe od Disney môžeme vidieť scénu s LeFou a jeho piesňou o tom, za ktorý tým vlastne kope. Taktiež môžeme vidieť malé žmurknutie do kamery. Je to vyzývavá choreografia, no odpovedá tej z 90. rokov, ktorá zakázaná v Rusku nebola.

About author

Milá, mladá, pekná, usmievavá :)
  Related posts
  FilmyTrailery

  Netflix prichádza s novým trailerom na film To All the Boys: P.S. I Still Love You

  Filmy

  Toto je najlepší film 21. storočia podľa magazínu Empire. Aké filmy sa umiestnili na ďalších priečkach?

  FilmyTIP na film

  TIP na film: Vlak do Pusanu | Cesta vlakom sa zmení na boj o prežitie

  Filmy

  Bad Boys ovládli svetové kiná: Zopakujú úspech aj na Slovensku?

  Pridaj komentár