Film Ostrým nožom po Kuciakovej smrti otvorí krvavú ranu Slovenska! Pozrite si jeho vražedný trailer…

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Ako fanúšikovia kinematografie sa tešíme z toho, že Slovensko v poslednej dobe produkuje množstvo kvalitných snímok. Všimli ste si však, že väčšina z nich je „pochmúrna“? Pravda je totižto taká, že príbehy zasadené do nášho štátu môžu byť len zriedka iné, ako plné krvi a zločinu. Naša krajina má históriu plnú bojov, korupcie a poburujúcich vrážd. Postupom času sa však nič výrazne nezmenilo a preto opäť prišiel čas na to, aby na problémy poukázali aj umelci. Tentokrát príde film Ostrým nožom, ktorý opäť podtrhne krvavú minulosť i súčasnosť Slovenska.

film ostrým nožom ján kuciak momo
Zdroj: pluska.sk

Film Ostrým nožom a jeho prvý trailer

Minulý rok to bol práve Únos, ktorý zaujal pozornosť aj mladších divákov a ukázal im pravdu o našom štáte. Tento rok to bude film Ostrým nožom, ktorý opäť otrasie slovenskou spoločnosťou a takmer určite vzplanie v nekompromisnú diskusiu o stave našej krásnej republiky.

Koncom roka 2005 bol neobjasnenou vraždou zbavený života len 21-ročný Daniel Tupý. Zomrel na Tyršovom nábreží v Bratislave. Aj film Ostrým nožom sa natáčal v Bratislave, jeho tvorcovia však chcú podotknúť, že príbeh nekopíruje skutočné udalosti, no len sa nimi voľne inšpiroval. Dej ponúkne fiktívny príbeh, ktorý však nebude o nič menej realistický ako stále časté udalosti v našej krajine.

Filmový príbeh kritizuje stav spravodlivosti na Slovensku

Otec, ktorému neonacisti zavraždia jediného syna, sa rozhodne bojovať za pravdu. Čím ďalej, tým viac ale zisťuje, že smrť jeho syna nikdy nebude potrestaná. Kvôli nefunkčnému súdnemu systému sú páchatelia prepustení na slobodu. Otec sa rozhodne sám bojovať za pravdu. Zaslepený prípadom si však neuvedomuje, že okrem syna pomaly prichádza aj o svoju rodinu. Keď sa však dozvie, že za synovou smrťou nestál náhodný útok extrémistov, ale organizovaná zločinecká skupina, uvedomuje si, že stojí proti nepriateľovi nad svoje sily. Napínavý príbeh o hľadaní pravdy chce reflektovať stav spravodlivosti na Slovensku a podporiť verejnú diskusiu.

film ostrým nožom ján kuciak momo
Zdroj: teraz.sk

Vo filme sa predstavia známe herecké tváre. Roman Luknár si zahrá postavu otca bojujúceho za spravodlivosť, po boku mu stojí filmová manželka Ela Lehotská a syn David Hartl. V policajnej uniforme hrá Miroslav Krobot a sekunduje mu pri tom Marián Mitaš. Nekompromisné sú aj súdne procesy, ktoré vedú Táňa Radeva, Jana Oľhová a Jana Valocká. Z hip-hopovej scény si na nachvíľu odskočia štyria rapperi Momo, Moloch Vlavo, Fantom – Kruscifix Parim, ktorí si zahrajú postavy obvinených delikventov. Režisérskeho kresla sa ujal Teodor Kuhn, zatiaľ čo Jakub Viktorín spracoval scenár.

Tešíte sa, že opäť uvidíme snímku poukazujúcu na chybne nastavený systém a stav spravodlivosti na Slovensku? Film Ostrým nožom si pozrieme už 1. novembra.

ZDROJpravda

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

Najnovší obsah