7. sezóna Game of Thrones – Čo malo znamenať Cleganove proroctvo?

Nenechajte si ujsť

Čo znamená proroctvo Cleganea v premiére 7. série pre budúcnosť príbehu? Návrat fantastického seriálu od HBO, pričom je jedným z najslávnejších a pokračuje v epickej piesni o ľade a ohni, ktorá sa rýchlo približuje k jej záveru a umožňuje fanúšikom sa opätovne pripojiť k niektorým z ich obľúbených postáv. A hoci vidíme, že figúrky Jona/Dany/Cersei sa presúvajú v hre v pred, čo je samozrejme vzrušujúce, no len málo ľudí by poprelo, že skutočným vrcholom časti bol Hound.

Sandor Clegane v „Dragonstone“ nesklamal a takmer nás vrátil tam, kde sme skončili. Po svojom prekvapivom vzkriesení (alebo skôr odhalení, že nikdy nezomrel) minulý rok, cestuje teraz na sever s Bratstvom bez praporov a jeho spoločníkmi. Táto epizóda sa však netýkala len oboznámenia so Sandorovou dejovou linkou.

Game of Thrones
Zdroj: watchersonthewall.com

Skupina končí na statku, ktorý už poznáme z Houndovej minulosti, kvôli jeho predchádzajúcemu spojeniu s rodinou. Po tom, čo Thorosovi prejavil nechuť voči stúpencom Pána Svetla, ho vyzve pozrieť sa do plameňov, čo vedie k prorockému videniu, ktoré má najvyššiu dôležitosť nad celým Westerosom. Presné znenie proroctva:

Thoros: Čo vidíš?

Sandor: Ľad. Ľadovú stenu. (Stenu strážiacu sever)

Thoros: Čo ešte vidíš?

Sandor: Miesto, kde sa stena spája s morom. Je tam hrad.

[Oheň zapraská a Hound sa šokovane prizerá]

Sandor: Je tam hora. Pripomínajúca tvar hrotu šípu. Prechádzajú tadiaľ mŕtvi. Tisíce z nich.

Vysvetlenie proroctva

Zdá sa, že to čo Sandor videl, bol Nočný kráľ a jeho Bieli chodci pozostávajú z vzkriesených mŕtvol, ktoré sa od začiatku série pomaly zhromažďovali. Prvý pohľad na nich sme mali hneď na začiatku „Dragonstone“, Bran mal víziu s touto armádou, pomaly prechádzajúcou cez kameru..

Game of Thrones
Zdroj: watchersonthewall.com

Nepozoruje len sledovanie ohniska – Hound sa pozerá do budúcnosti a vidí, ako Bieli chodci prechádzajú stenou, ktorá je vo Westerose považovaná za nepreniknuteľnú ochranu. Ako môže padnúť múr alebo jej ochrana proti deťom lesa, je predmetom veľa špekulácií (populárny nápad je, že to súvisí so značkou Brana od Nočného kráľa). Vznikli aj rôzne špekulácie, že sa tam odohrá aj posledný boj alebo dokonca boj medzi Houndom a Mountain.

Nemôžme však veriť jeho víziam alebo víziam od Pána svetla na 100%, ako sa ukázalo v minulosti keď Mellisandre nevyšli vízie o Stannisovej výhre a treba brať do úvahy, že je Kňažka.

Sme veľmi natešení, že nám konečne priniesli 7. sériu a nemôžeme sa dočkať ďalšej časti!

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -