Google poriadne zamiešal karty. Na Slovensko dorazila revolučná umelá inteligencia

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Google Bard s Gemini Pro je už dostupný aj na Slovensku

Spoločnosť Google oznámila, že jej nástroj konverzačnej umelej inteligencie Bard začne využívať od 1. februára 2024 model Gemini Pro aj na Slovensku.

Bard s Gemini je najväčším AI modelom s najlepšími schopnosťami z dielne Google. Je trénovaný na veľkom množstve dát, vrátane textu a kódu. Vo verzii Gemini Pro sa Bard mimoriadne zlepšil v porozumení, sumarizácii, uvažovaní, kódovaní a plánovaní. V rámci zodpovedného prístupu k umelej inteligencii spoločnosť Google na tomto rozšírení Barda spolupracovala s odborníkmi, zákonodarcami a regulačnými orgánmi na ochranu osobných údajov.

google logo
Zdroj: Wikimedia / Google

So spustením Barda s modelom Gemini Pro zároveň uvádza aj možnosť overiť si odpovede Barda v slovenčine. Keď používateľ klikne na ikonu “G” v rozhraní Barda, ten si prečíta odpoveď a zhodnotí, či sa na internete nachádza obsah na podporu  tejto odpovede. Používateľ môže následne na zvýraznené frázy kliknúť, pričom sa mu zobrazia buď potvrdzujúce alebo vyvracajúce informácie nájdených prostredníctvom Vyhľadávača.

Vďaka týmto aktualizáciám sa nástroj umelej inteligencie Bard stáva dostupnejším a všestrannejším a nadobúda aj lepšie schopnosti, pričom dokáže poskytnúť odpovede od komplexných kreatívnych projektov až po jednoduché každodenné úlohy.

Aktuálna verzia nástroja Bard s modelom Gemini Pro je bezplatná. Nájdete ju na stránke bard.google.com.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -