Grand Theft Auto 3, Vice City a San Andreas v dnešnej grafike? Remastered trilógia je na spadnutie

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Mesiace dohadov a špekulácií sú u konca. Server Kotaku informuje, že posledný rok bol Twitter a Reddit zahltený nepodloženými správami, že štúdio Rockstar Games pracuje na remake alebo remaster verziách ich klasických hier z čias PlayStation 2. Benzín do ohňa priliala ich holdingová spoločnosť Take-Two Interactive, ktorá oznámila, že Rockstar vyvíja tri remastered tituly.

Remaster klasických GTA titulov

Koncom týždňa sa tri rôzne zdroje zhodli na tom, že Rockstar pripravuje remaster trilógiu klasických Grand Theft Auto hier. Podľa týchto zdrojov majú byť v aktívnom vývoji Grand Theft Auto III, Grand Theft Auto Vice City a fanúšikmi milované Grand Theft Auto San Andreas. Dokonca sú údajne vo finálnych fázach vývoja, čo znamená jediné. Vydanie je naplánované už na jeseň tohto roka, zahrať si ich máme na veľkej škále platforiem.

GTA III, Vice City, San Andreas
Zdroj: press-start.com.au

Už koncom októbra alebo začiatkom novembra by remastered tituly mali vyjsť na PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S, Nintendo Switch, Stadia, PC a dokonca mobilné telefóny. Keďže sa jedná o remaster a nie celkový remake, hlavným rozdielom bude grafika. Všetky tri hry majú používať Unreal Engine a budú mixom „novej a starej grafiky“. Jeden zo zdrojov, ktorý videl kúsok z hier v akcii hovorí, že mu vizuál pripomína poriadne namodovanú verziu klasického GTA titulu.

Remastered trilógia sa snaží zachovať odkaz pôvodných PS2 hier, takže veľké zmeny v gameplay očakávať nemáme. Malú aktualizáciu však dostane UI (používateľské rozhranie), no tiež si zachová svoj klasický štýl. Hry by mali byť vydané v jednej kolekcii, ktorá bude obsahovať celú trilógiu. Rockstar sa aktuálne zameriava na vývoj konzolových portov, takže PC a mobilná verzia môže doraziť až budúci rok.

Rockstar neostane pri sérii Grand Theft Auto

Vývoj má na starosti škótska odnož Rockstar Dundee, ktorá údajne pomáha aj pri portovaní GTA V na konzoly novej generácie. Next-gen update má vydanie na PS5 a Xbox Series X/S naplánované na 11. november 2021. Zdroj ďalej informuje, že tešiť sa môžu aj fanúšikovia Red Dead Redemption. Rockstar plánuje vyvíjať nové porty starších hier, avšak všetko závisí od toho, ako sa budú predávať remastered verzie GTA III, Vice City a San Andreas.

Na ktorý remaster klasických GTA hier sa tešíte najviac? Pustíte sa do Grand Theft Auto III, Vice City alebo San Andreas? Dajte nám vedieť do komentárov!

Zdroj: kotaku.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -