Bývalý producent GTA hier získal desiatky miliónov dolárov na svoj herný projekt Everywhere

Nenechajte si ujsť

Róbert Herda
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Bývalý producent Rockstaru

Leslie Benzies je bývalý producent množstva hier od autorov z Rockstar Games, pričom od roku 2016 podľa všetkého vytvára svoj vlastný titul. Práve v tom období oficiálne odchádzal od gigantického herného štúdia, i keď možno dodať, že sa súdne spory o nemalé financie tiahli až do roku 2019. Každopádne, aktuálne sa Lesliemu podarilo získať desiatky miliónov dolárov na science fiction počin s názvom Everywhere.

Po odchode si Benzies zakladá vlastné štúdio zvané Build a Rocket Boy Games. V ňom sa aktuálne pracuje na už spomínanom projekte, ktorý má ponúknuť rozšírené možnosti príbehu, dokonca aj kooperačný režim.

Pochopiteľne, financie sú pre začínajúcich autorov, či rovno celé štúdiá, veľkým problémom. Je pritom jedno, či za vami stojí známe a ostrieľané meno. Ak ste nováčikmi, nie je najjednoduchšie získať prostriedky na váš vysnívaný projekt.

Everywhere Leslie Benzies titul
Zdroj: videogameschronicle.com

Leslie Benzies a jeho nový titul

Samotný titul bude disponovať rozmanitou hrateľnosťou, v rámci ktorej vývojári vyrozprávajú pútavé príbehy, no súčasne umožnia hráčom pocítiť slobodu. Z aktuálnych popisov Leslieho to znie ako skutočné virtuálne Ready Player One, no z akejkoľvek verzie ambiciózneho titulu sme nevideli ani sekundu, takže nemá zmysel púšťať sa do dohadov alebo nepodložených tvrdení.

Je evidentné, že tento producent vie plávať vo vodách herného biznisu, keďže pre prvotinu jeho štúdia aktuálne získal 40 miliónov amerických dolárov (to už je slušné indie, no nie?). Šlo o investície rôznych spoločností, kde svojou časťou prispela i čínska firma NetEase.

Z pohľadu iných firiem (menovite Rockstaru) sa to javí ako zanedbateľná suma. Ostatne, podľa istých zdrojov mal kompletný vývoj westernového eposu Red Dead Redemption 2 stáť takmer jednu miliardu. Pre štartujúcu spoločnosť sa však jedná o nádhernú sumu, s ktorou sa dá pracovať.

Leslie benzies titul
Zdroj: choice.npr.org

Okrem toho sa v štúdiu nachádzajú niektorí bývalí pracovníci autorov najúspešnejších open world hier súčasnosti. Build a Rocket Boy Games preto v sebe ukrýva dlhoročné skúsenosti a autorom možno veriť.

Uvidíme ako to s Everywhere nakoniec dopadne, keďže Leslie tentokrát nie je producentom, ale režisérom a dizajnérom v jednej osobe. Snáď sa v najbližšom roku dočkáme ďalších, tentokrát už konkrétnejších informácií, no projekt by ste mali pozorne sledovať.

Veríte vedeniu Leslieho a očakávate jeho science fiction prvotinu, prípadne zastávate názor, že na poste režiséra zlyhá? Dajte nám vedieť prostredníctvom komentárov. 

Zdroj: vg247.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -