Milovníci filmovej hudby, pripravte sa! Legendárny Hans Zimmer sa vracia späť na Slovensko

Nenechajte si ujsť

Ema Jedličková
Ema Jedličková
Večne s hlavou v oblakoch alebo s nosom v knihách.

Bratislava 2022 – Hans Zimmer a jeho európske turné

Skladateľ Hans Zimmer patrí medzi najväčšie legendy v histórii filmovej hudby. Svoj nespochybniteľný talent dokázal predviesť v úspešných oscarových filmoch, ale svoje skladby s radosťou predvádza aj naživo na svojom turné, ktoré o rok veľkolepo privíta aj slovenská Bratislava.

63-ročný nemecký skladateľ má vo svete kinematografie dôležitú rolu. Filmová hudba je jednou z najzákladnejších vlastností kvalitnej snímky, pretože nám nie len pomáha zdôrazňovať atmosféru konkrétnej scény, ale prináša aj silnejší divácky zážitok. Nie je tak vôbec prekvapujúce, že si soundtrack vyslúžil aj svoju osobitnú kategóriu počas slávnostného udeľovania mnohých exkluzívnych filmových cien.

Hans Zimmer
Zdroj: Dita Vollmond

Mufasa a Jack Sparrow mieria do Bratislavy!

Zimmer tak už nasledujúci rok ponúkne nové živé vystúpenia po celej Európe. Séria koncertov prebehne pod názvom Hans Zimmer Live – Europe Tour 2022 a fanúšikovia si budú môcť vypočuť jeho najznámejšie hity, ale aj čerstvé novinky a menej známe kompozície.

Organizátor Peter Ďuriš: „Hans Zimmer sľubuje novú show, všetky najväčšie hity, ale čo je pre všetkých fanúšikov asi najdôležitejšie, opäť vyrazí na turné i on sám osobne.“

Hans Zimmer
Zdroj: Agentúra Amadeus

Jeho diskografia oplýva pestrosťou a rôznorodosťou. Medzi jeho najznámejšie projekty patrí Leví kráľ, Interstellar, Piráti z Karibiku či Temný rytier. Zimmerovu tvorbu si budete môcť vypočuť aj v tohtoročnej Dune alebo v najnovšej bondovke Nie je čas zomrieť.

Bohatú šou, ktorá bude sprevádzaná orchestrom a speváckym zborom, si budete môcť vychutnať už 5. marca 2022 na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave. Predaj vstupeniek je oficiálne spustený od 26. mája v sieti Ticketportal. Vám tak už len zostáva vybrať si to správne miesto a o pár mesiacov sa vám naskytne nezabudnuteľný kultúrny zážitok.

Chystáte sa na budúcoročné turné Hans Zimmer Live aj vy, alebo vás Bratislava a jej kultúrny program neláka? Vaše postrehy a názory nám dajte vedieť do komentárov.

Zdroj: ticketportal.sk

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -