Koľko filmov bude Marvel produkovať ročne? Ide o naozaj vysoké číslo.

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Filmový giganti Disney a Marvel si pre nás pripravujú niečo veľkolepé – priviesť do kín až 4 filmy ročne. Takáto informácia nás veľmi teší a od prvého filmu s pôvodným Iron Manom ubehlo už 11 dlhých rokov. Za ten čas sa toho veľa zmenilo a MCU vystriedalo niekoľko kvalitných filmov. Jedným z najväčších hitov dnešnej doby sú jednoznačne Avengers, ktorí sa skladajú z prvého filmu pokračujú v poradí Age of Ultron, Infinity War a Endgame. Porazenie Thanosa zlomilo v pokladnici Marvelu všetky rekordy a táto sága sa zapísala hrubými písmenami do sveta kinematografie. Okrem tohto titulu sme si mohli taktiež vychutnať napríklad aj sériu s Kapitánom Amerika alebo Spider-Manom.

zivotopis kevin feige marvel cinematic universe
Zdroj: northcountrypublicradio.org, digitalspy.com

Marvel začne vydávať filmy ako na bežiacom páse

Ak sa však odkloníme od filmového sveta, ten mimo strieborného plátna sa nám taktiež začal rázne rozširovať. Nechýba ani nová zmluva medzi štúdiami Sony a Marvel, kde sa rozhodovalo o budúcnosti pavúčieho muža. Červený kostým by mal i naďalej ostať v rukách herca Toma Hollanda. A podľa môjho názoru, úroveň MCU a jeho popularitu sa nepodarí znížiť ani po prichádzajúcej kritike od režiséra Martina Scorseseho. Tento pán totižto nazval MCU ako „nevhodný do kín“ a samotnú tvorbu hodnotí ako zlú kinematografiou.

K jeho názorom sa do dnešného dňa vyjadrilo niekoľko významných mien Marvelu, akými sú režiséri James Gunn a Taika Waititi, pričom všetky slová vyvrátili. Štúdio Marvel v posledných rokoch prehodnotilo svoju stratégiu, a tak sa fanúšikovia môžu tešiť až na niekoľko filmov za jeden jediný rok. Podľa slov prezidenta MCU, Kevina Feigeho, by sme sa mali v následujúcich rokoch dočkať až troch – štyroch filmov. Tieto informácie nám boli prezradená aj na tohtoročnom Comic-Cone, kedy sme sa dozvedeli veľa nového o 4. fáze tohto univerza.

Marvel
Zdroj: theverge.com

Nebude chýbať ani rozšírenie na malej obrazovke, kde si pre nás platforma Disney+ pripravuje niekoľko titulných postáv v seriálovej podobe. Seriály sú v dnešnej dobe vysoko preferované a tak sa nemôžeme štúdiu Marvel nijak čudovať. A ak do toho pridáme všetky herecké hviezdy, aké sme mohli vidieť aj v kinách, tak nás čaká poriadna komiksová nálož. Vychutnať si budeme môcť seriály ako The Falcon and The Winter Soldier (2020), Loki (2021) a iné.

Nebude chýbať ani nový animovaný seriál z prostredia MCU, ktorý nesie názov What If…? naplánovaný na rok 2021 – jednou z potvrdených častí bude obsahovať Peggy Carter, ktorá by sa mala namiesto Steva Rogersa stať novým Kapitánom Amerika. To sa však radí do kategórie animovaných titulov a ten filmový obsah nijak nezasiahne. Stratégia priniesť do kín 4 filmy ročne nadobudne skutočnosť až v roku 2021. Takýto krok štúdia Marvel dáva zmysel a filmy vo veľkom začne vydávať rok po ukončení 3. fázy MCU.

Ste pripravení na nával poriadnej dávky komiksoviek? Vaše názory nám nezabudnite napísať do komentárov!

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -