Majstrovský ťah: Táto značka predstavila na Slovensku dva mobily, ktoré sú vysnívanými kúskami väčšiny ľudí

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Spoločnosť Motorola predstavuje smartfóny moto g84 5G a moto g54 5G POWER EDITION, ktoré ponúkajú mimoriadne atraktívny pomer ceny a výkonu. Dokonca pri bližšom pohľade neexistuje na Slovensku rovnako dobre vybavená dvojica smartfónov od iného výrobcu pod 300 eur.

Rewind.sk

“G-čko”, ktoré budeš chcieť

Spoločnosť Motorola posilňuje svoje postavenie prinášať prémiové funkcie za dostupnú cenu najmä predstavením nového modelu moto g84 5G. Ponúka štýlový dizajn v lákavých a moderných farbách v spolupráci s Pantone, pričom disponuje aj kamerovým systémom s OIS, technológiou ultra pixel a 6,5-palcovým pOLED displejom.

Vďaka kamerovému systému s 50 MPx snímačom s technológiou Ultra Pixel, ktorá prepustí viac svetla spojením pixelov do veľkého 2,0 µm pixelu, predstavuje tento model vo svojom segmente veľmi silného hráča. Nachádza sa tu tiež 8 MPx ultraširokouhlý objektív s funkciou Macro Vision a 16 MPx selfie fotoaparát s rýchlym zaostrovaním na okamžité zachytenie úsmevu.

Motorola

Čo ešte ponúka?

Kvalitný obsah si pozrieš na 6,5-palcovom ultraširokouhlom pOLED displeji s obnovovaciou frekvenciou 120 Hz. Toto je navyše zaujímavé v kontraste, že iPhone 15 je ešte stále zaseknutý na 60 Hz frekvencii, a to stojí o pár stovák eur viac. Nevedno, či používatelia budú schopní odpustiť Apple takýto technologický archaizmus ešte jeden rok. V 2023 už musí byť 60 Hz displej považovaný za prežitok.

K dispozícii je tiež vodoodpudivá konštrukcia s certifikáciou IP54, ktorá udrží zariadenie v bezpečí pred náhodným poliatím vody. Ak sa však vrátime k samotnému displeju, maximálny jas 1300 nitov už zabŕda do prémiovejších vôd.

Mobilný procesor Snapdragon 695 dosahuje frekvenciu až 2,2 GHz a je vyrobený 6 nm procesom. Pod kapotou však tiká aj 12 GB RAM a 256 GB interného úložiska. Telefónu nechýba ani podpora 5G a DualSIM (jedna klasická SIM + eSIM). Všetko je završené cenovkou len 299 €.

V prípade Android štartujeme s verziou 13, no Motorola sa zaviazala dodať 2 veľké updaty systému a 3 roky plnej bezpečnostnej podpory.

Motorola

Vysnívaný mobil Slovákov by Motorola

Dnešné novinárske predstavenie Motoroly sa ale nieslo aj v duchu mobilu, ktorý je takpovediac vysnívaný v očiach značky exkluzívne pre Slovákov. Novinka g54 5G Power Ediiton sa totiž mimo strednej Európy a pár balkánskych krajín nebude nikde inde vo svete predávať. Novinka je odkazom na model spred 3 rokov, model g30, ktorý mal 6000 mAh batériu a ešte dodnes je po ňom neskutočný dopyt zo strany zákazníkov.

nové smartfóny
Rewind.sk

Táto špeciálna edícia je ešte vybavená 50 MPx hlavným fotoaparátom s OIS a technológiou Quad Pixel pre. Súčasťou je špeciálny 8 MPx fotoaparát s funkciou Ultra Zoom a automatickým zaostrovaním Macro Vision.

Hlavnou prednosťou smartfónu moto g54 5G POWER EDITION je enormná batéria s kapacitou 6000 mAh, a keď je čas na dobitie, používatelia môžu využiť 30 W nabíjanie TurboPower.

Táto zásoba energie je zabalená do kompaktného tela s hmotnosťou iba 195 g, čo znamená, že používatelia pocítia rozdiel vo výdrži batérie ale nie obmedzenia rozmery a hmotnosťou smartfónu.

Ďalšie dôležité parametre: 

  • 6,5-palcový FullHD+ displej so 120 Hz
  • 5G konektivita
  • DualSIM
  • MediaTekDimensity 7020, 12 GB RAM a 256 GB interného úložiska s podporou microSD kariet
  • Android 13 na začiatok a výrobca sľubuje rok aktualizácií systému, čiže jeden veľký update Androidu

Dostupnosť:

  • moto g84 5G bude dostupný v druhej polovici septembra s cenou 299 €.
  • moto g54 5G POWER EDITION bude k dispozícii v druhej polovici septembra s počiatočnou cenou od 259 €. 

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -