Kto vraždil vo viktoriánskom Londýne ešte pred Jackom Rozparovačom? Mysteriózny film The Limehouse Golem pozná odpoveď!

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Volám sa Adam, mám 21 rokov, na vysokej škole študujem masmediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport - celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Pokiaľ poznáte dejepis (alebo ste aspoň hrali Assassin’s Creed), tak viete, že v roku 1888 zabíjal v uliciach viktoriánskeho Londýna Jack Rozparovač. Nový mysteriózny film The Limehouse Golem nám ale ukáže, kto podľa poviedok strašil Londýn ešte pred ním. Píše sa rok 1880 a v Londýne dochádza k nevysvetliteľným vraždám, podobne ako pri Rozparovačovi. Vyriešiť tento prípad prichádza detektív John Kildare (Bill Nighy), a pri svojej ceste za spravodlivosťou natrafí na krásnu speváčku (Olivia Cooke). Tá má však dostať trest smrti za vraždu jej manžela, ktorý možno vedel odpovede na vyriešenie tejto záhadnej udalosti. Vo štvrti Limehouse teda podľa detektíva zabíja takzvaný “Golem“, a je len na ňom, aby tento prípad vyriešil.

Film je režírovaný Juanom Carlos Medinom, podľa novely od Petera Ackroyda. O scenár sa postarala Jane Goldman, ktorá mala na starosti filmy ako Kingsmen alebo X-Men: First Class. Okrem Billa Nighyho a Olivie Cook sa vo filme predstavia Douglas Booth, Sam Reid alebo Eddie Marsan. Film premiéroval už minulý rok na Torontskom filmovom festivale TIFF, kde sa tešil výborným ohlasom. Premiéra pre Spojené kráľovstvo je naplánovaná na 1. septembra. Dúfame, že sa tento zaujímavý mysteriózny film dostane aj do našich kín!

Plagát na film The Limehouse Golem

film The Limehouse Golem
Zdroj: http://collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

Najnovší obsah