TOP 10 najlepších filmov roka 2018! Ktoré snímky nám vyrazili dych?

Nenechajte si ujsť

Filip Scherhaufer
Filip Scherhaufer
They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.

TOP 10 filmov roka 2018

Filmami žijeme a každý rok sa tešíme na to, čo nového nám Hollywood zo svojej produkcie prinesie. Na rok 2018 sme boli obzvlášť zvedaví, keďže sme vedeli, že sa vracia nejedno veľké režisérske meno. Navyše nás čakali aj zaujímavé komiksovky, pokračovania skvelých sérií a zopár inovatívnych projektov. Traja naši redaktori si teda spoločne sadli za stôl a vybrali len to najlepšie, čo tento filmový rok videli. Ktoré snímky sa teda dostali do zoznamu tých desiatich najlepších filmov roka 2018?

10. BlacKkKlansman

Režisér Spike Lee sa vrátil a to v naozaj brilantnej forme. Jeho filmy vždy mali čo povedať a BlacKkKlansman rozhodne nie je žiadnou výnimkou. Síce trochu odľahčený, no stále desivý príbeh o afro americkom policajtovi, ktorý sa infiltroval do neslávne známeho Ku Klux Klanu, nás tento rok jednoducho dostal. Nevraviac o konci, ktorý musel zasiahnuť asi každého. S brilantným výkonom Denzela juniora – Johna Davida Washingtona, tento film rozhodne na našom zozname chýbať nemohol.

BlacKkKlansman provokatívne približuje problematiku rasizmu
Zdroj: imdb.com

9. Hereditary (Prekliate dedičstvo)

Áno, na náš zoznam sa dostal aj hororový snímok. Film Hereditary nás zaujal už svojím netradičným pojatím, keďže sa zameral na minifigúrky v modeli rodinného domu. S hutnou atmosférou, precíznym strihom a najmä zaujímavým dejom, prinieslo štúdio A24 hororovku, ktorá nám tento rok utkvela v pamäti. No a aby sme nezabudli, obrovský klobúk dolu patrí najmä pani herečke Toni Collette, ktorá rozhodne predviedla jeden z najlepších výkonov roka.

hereditary
Zdroj: theverge.com

8. Spider-Man: Into the Spider-Verse (Spider-Man: Paralelné svety)

Nový Spider-Man od štúdia Sony spočiatku vyzeral iba ako plán na rýchly zárobok z vreciek rodičov. Teraz si ale za tieto slová musíme dať facku, keďže sme sa neuveriteľne splietli. Ich netradičný animovaný počin nás totiž celé dve hodiny svojej stopáže iba udivoval a bavil. Scenáristi Chritopher Miller a Phil Lord opäť predviedli svoj jedinečný štýl a do komiksového sveta priniesli jazdu, akú sme ešte nikdy nevideli a na ktorú dlho nezabudneme.

Spider-Man: Paralelné svety RECENZIA
Zdroj: polygon.com

7. Mission: Impossible – Fallout

Ide už o šiesty film v špiónskej sérii, ktorá nás s každým novým dielom neprestáva udivovať. Fallout však iba potvrdil, že najlepším superhrdinom roka je nestarnúci Tom Cruise, ktorý by si v kľude kvôli perfektnému kúsku dolámal nohy. S neuveriteľnými kaskadérskymi sekvenciami a svižným tempom v podaní režiséra Christophera McQuarrieho, Fallout nám tento rok skutočne vyrazil dych.

Zdroj: klewtv.com

6. Avengers: Infinity War (Avengers: Nekonečná vojna)

Je to ešte stále filmová séria, alebo už len seriál, ktorý premiéruje na veľkom plátne? Nech je to čo len chce, 19. Marvelovka s názvom Infinity War nebola ničím iným, ako fantastickým zážitkom. Na príchod Thanosa sme čakali ako malé deti a jeho nástup sa vydaril viac než fantasticky. Pod taktovkou bratov Russovcov sme však úprimne nič iné ani nečakali.

Zdroj: comicbookmovie.com

5. Creed II

Keď Adonis Creed vstúpil do ringu po prvýkrát, mnohí sme boli v úžase. Na jeho druhý zápas s Viktorom Dragom sme si teda kupovali lístky do prvej rady a vedzte, že na neho dlhšiu dobu nezabudneme. Síce teraz s iným režisérom, Creed II aj tak dokázal, kde leží srdce celej Rockyho série. Akčné momenty striedali tie tiché a my ako dlhoroční fanúšikovia talianskeho žrebca, sme boli dobre pripravení. Namiesto boxerských rukavíc sme si totiž do sály priniesli vreckovky a vedzte, že sme urobili veľmi dobre.

Ako sa pripravuje Victor Drago creed 2
Zdroj: ew.com

4. Isle of Dogs (Psí ostrov)

Síce sme tu už jeden netradičný animák mali, nový stop-motion snímok Wesa Andersona tu jednoducho nemohol chýbať. Isle of Dogs už od prvej ukážky vyzeral ako špecialita pre filmových fajnšmekrov a výsledný film nakoniec nebol ničím iným. Wesov krásny a originálny príbeh o chlapcovi a jeho psíkovi dojal nepochybne každého. Pre fanúšikov japonskej kultúry ide o absolútnu povinnosť.

Isle od dogs
Zdroj: globalnews.ca

3. A Star is Born (Zrodila sa hviezda)

V novej verzii tohto dobre známeho príbehu sa na režisérsku stoličku po prvýkrát posadil herec Bradley Cooper, ktorý ho natočil so speváčkou Lady Gagou, pre ktorú taktiež išlo o prvú veľkú filmovú rolu. A Star is Born bol teda projekt, v ktorom sa mohlo pokaziť úplne všetko. Avšak to sa nestalo a obe tieto mená sa ukázali v hite, ktorý asi každému znel v hlave ešte pár dní po tom, ako film videl. Úžasná atmosféra, skvelé herecké výkony a nádherná ukážka, ako to asi v tomto biznise funguje. Iróniou je už len to, že sa v tomto filme zrodili rovno dve nové hviezdy.

skladba z filmu Zrodila sa hviezda
Zdroj: continental-film.sk

2. Roma

Päť rokov sme čakali, kedy sa Cuarón po jeho majstrovskej Gravitácii opäť vráti k svojmu remeslu, a že sa vrátil s riadnym štýlom. Jeho nový čiernobiely snímok o opatrovateľke Cleo je jeden z najkrajších, najpokojnejších a najdychberúcejších filmov posledných rokov. Ponúka zábery, z ktorých sa vám rozbúcha srdce a ťahá ho úžasný výkon herečky Yalitzy Aparicio. Toto je film o životných hodnotách, ktorý sa k vám dostane jedine, ak mu to dovolíte.

roma
Zdroj: netflix.com

1. First Man (Prvý človek)

Niečo na tom Chazellovi musí byť. Niečo, čo nás na ňom fascinuje. Pretože prejsť z muzikálu do dychberúcej, nervy-drancajúcej drámy o prvom mužovi na Mesiaci, to chce veľký rešpekt. Chazelle sa však nedokázal len skvelo adaptovať na nový žáner, on ho dokonca povýšil na úplne nový level. First Man ukazuje lásku a obety v živote Neilla Armstronga s neskutočným rešpektom, hravosťou a úctou. Namiesto skvelého Ryana Goslinga štúdio posadilo do rakety diváka a ak ste sa aj vy cítili, že ste vkročili na Mesiac spolu s ním, vedzte, že práve preto bol pre nás snímok First Man neopakovateľným filmovým zážitkom roka 2018.

Prvý človek first man
Zdroj: expressuk.org

Aký je váš zoznam najlepších filmov roka 2018? Ste radi, ktoré filmy sa dokázali prebojovať do toho nášho? Napíšte nám do komentárov.

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -