Toto sú scény z kultových filmov či seriálov, pri ktorých herci len improvizovali!

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Herci, ktorí veria svojmu povolaniu a majú dosť sebavedomia a priestoru, z väčša radi vo filmoch experimentujú. Hlavne ak sa ponoria do svojich postáv, ako v prípade Leonarda DiCapria pri nakrúcaní filmu Vlk z Wall Street. Avšak nielen Leo sa predviedol ako skvelý improvizátor, svojej povesti nezostali nič dlžní ani Jack Nicholson či Meryl Streep. Dnes vám totiž ukážeme scény, pri ktorých herci improvizovali, pretože si ich sami vymysleli.

Kultové filmové a seriálové scény, pri ktorých herci improvizovali

1. Jack Nicholson – Osvietenie (1980)

scény, pri ktorých herci improvizovali
Zdroj: adme.media

Kultový horor režiséra Stanleyho Kubricka nakrútený podľa románu Stephena Kinga obsahuje množstvo kultových scén. A tou najviac pamätnou je tá, v ktorej postava Jacka Nicholsona vloží svoju hlavu do vysekanej medzery vo dverách a zvolá: „Tu je Johnny!“ (v pôvodnom znení „Here’s Johnny!“).

Faktom je, že takáto veta v scenári nebola, pretože postava, ktorú Nicholson hrá, sa volá Jack, nie Johnny. Uznávaný herec však túto frázu počul v známej večernou šou Johnnyho Carsona, ktorý často začínal svoju reláciu práve týmito slovami.

2. Meryl Streep – Don’t Look Up (2021)

scény, pri ktorých herci improvizovali
Zdroj: adme.media

Nikto nepochybuje o talente trojnásobnej držiteľky Oscara, herečky Meryl Streep. Lenže mnoho divákov si ju nevedelo predstaviť v bláznivej komédii, ale v skutočnosti si to herečka užívala.

Film režiséra Adama McKaya aj vďaka nej uspel u divákov, pričom si Meryl sama vymyslela koniec svojej postavy. Chcela, aby bohatí ľudia odleteli zo Zeme na inú planétu. Tam jej postava vystúpi z lode a príde k nejakému vtákovi, ktorý sa jej páčil a bizarný tvor ju o pár sekúnd nato celú zje. Také niečo vymyslí len človek s brutálnym zmyslom pre čierny humor.

3. Tom Holland – Avengers: Infinity War (2018)

scény, pri ktorých herci improvizovali
Zdroj: adme.media

Tom Holland patrí medzi najtalentovanejších mladých hercov v Hollywoode. A potvrdil to aj pri nakrúcaní megahitu Avengers: Infinity War, hlavne pri scéne, v ktorej jeho postava umiera na následky Thanosovho lusknutia prstami.

Pri nakrúcaní režiséri Anthony a Joe Russovci Tomovi povedali, že Peter Parker, tiež známy ako Spider-Man, sa bojí smrti, a to Holland využil. Jeho posledné slová k Tonymu Starkovi totiž boli: „Necítim sa veľmi dobre, pán Stark. Ja nechcem zomrieť.“ Pre divákov to bolo nesmierne emotívne a nikto z nich neveril, že to bola Hollandova improvizácia, až kým to tvorcovia nepotvrdili.

4. Rainn Wilson – The Office (2005 až 2013)

The Office
Zdroj: adme.media

V prvých sériách kultového sitkomu bola minulosť postavy Dwighta Schrutea zahalená tajomstvom. Počas seriálu sa však začali odhaľovať detaily okolo jeho osobného života a takmer všetky si počas nakrúcania vymyslel sám Wilson.

Ten prišiel aj s tým, že Dwight žije na repnej farme, kde, logicky, pestuje červenú repu. Bola to len improvizácia herca, ktorý si farmu s repou vymyslel, napokon sa však stala trvalou súčasťou jeho postavy.

5. Leonardo DiCaprio – Vlk z Wall Street (2013)

Leonardo DiCaprio
Zdroj: adme.media

Filmy Martina Scorseseho sú z väčšej časti založene na improvizácii hercov. Inak tomu nebolo ani pri nakrúcaní kultového filmu Vlk z Wall Street, v ktorom sa brilantne predviedol Leonardo DiCaprio.

Medzi najpamätnejšie scény patrí tá, v ktorej jeho postava Jordan Belfort núti svojich kolegov, aby mu dokázali predať pero. Na túto scénu si spomína aj DiCapriov herecký kolega Jon Bernthal, ktorý stvárnil jedného z Belfortových kumpánov a figuroval aj v tejto scéne. Samotná myšlienka na predaj pera vraj vznikla náhodou:

Na nakrúcaní bol v ten her deň prítomný aj detektív, ktorý so skutočným Jordanom Belfortom viedol rozhovor. V ten deň sa s ním stretol aj Leo a spýtal sa detektíva, čo mu Belfort povedal. Ten odvetil, že po ňom chcel, aby mu predal pero. Leo si to zapamätal a bez toho, aby to niekomu oznámil, to vniesol do scény. Bolo to naozaj pôsobivé,
povedal Bernthal.

6. Ryan Gosling – Bláznivá, hlúpa láska (2011)

Ryan Gosling
Zdroj: adme.media

Medzi scény, pri ktorých herci improvizovali, patrí aj tento moment z obľúbenej komédie Bláznivá hlúpa láska. V ňom postava menom Jacob, ktorého hrá Ryan Gosling, zdvihne svoju hereckú kolegyňu Emmu Stone, rovnako ako to urobil Patrick Swayze vo filme Hriešny tanec.

Tento moment však nebol v scenári, Gosling priznal, že to niekoľkokrát skúšal na večierkoch so svojimi priateľmi. A tak si pomyslel, že by to mohol zahrnúť aj do tohto filmu.

Ktorá z týchto legendárnych scén je vaša obľúbená? Napíšte nám do komentárov.

Zdroj: adme.media

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -