TOP 10 najlepších Netflix filmov roku 2019

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Najlepšie Netflix filmy roku 2019

Dámy a páni, je to tu. Prichádza nový rok 2020. Pri tejto príležitosti sme sa rozhodli, že sa spolu pozrieme na tie vôbec najlepšie Netflix filmy roku 2019. Nájdete tu populárne počiny, o ktorých sa veľa rozprávalo, ale aj pomerne neznáme, no kvalitné snímky, ktoré ste mohli zmeškať.

Podotýkame ešte, že poradie zoznamu je tvorené podľa subjektívneho názoru redaktora. Bez akéhokoľvek ďalšieho zdržovania však poďme na to.

10. – In The Tall Grass

Film In The Tall Grass je nakrútený na námet knihy Stephena Kinga a Joea Hilla. Ide o ďalšie mysteriózne a strašidelné prevedenie jedného z príbehov tohto známeho hororového spisovateľa, pričom o túto snímku sa postaral režisér/scenárista Vincenzo Natali.

Těhotná žena a její bratr zaslechnou volání o pomoc. Vydají se za chlapeckým hlasem do travnatého lánu, jen aby zjistili, že možná není cesty zpět. (Netflix)

9. – High Flying Bird

O film sa postaral skúsený režisér Steven Soderbergh. Ide o drámu z športového prostredia, v ktorej si zahrali mená ako André Holland, Zazie Beetz, Melvin Gregg, Zachary Quinto a mnohí ďalší.

Keď hromadné prepúšťanie v NBA zasiahne aj jeho veľkého klienta, agent vymyslí odvážny plán, ako zachrániť obe ich kariéry – a narušiť štruktúru ligy. (Netflix)

8. – FYRE: The Greatest Party That Never Happened

Ide o skvelý dokumentárny film, ktorý rozpráva príbeh o najväčšom festivalovom prepadáku v histórii. Šlo o podvod, alebo výsledok práce nezodpovedného a neskúseného organizátora? O tom všetkom rozpráva príbeh dokumentaristu Chrisa Smitha.

Festival Fyre byl představován jako luxusní hudební zážitek na soukromém ostrově. V rukou namyšleného podnikatele ale všechno nabralo jiný směr. (Netflix)

7. – Klaus

Klaus je vianočný animovaný film o Santovi. Vyniká nádherným príbehom a ešte krajším štýlom animácie, ktorý pochádza zo Španielska. Postaral sa oňho režisér Sergio Pablos.

V tomto animovaném příběhu o začátcích Santa Clause naváže mladý pošťák nepravděpodobné přátelství se samotářským výrobcem hraček. (Netflix)

6. – Dolemite Is My Name

Nadviazanie na predchádzajúce filmové klasiky, ktoré sa podarilo. Skvelý Eddie Murphy vyobrazuje príbeh toho, ako vznikli legendárne akčné komédie zo 70. rokov.

Hollywood o něj nestojí a talentovaný Rudy Ray Moore se proto vydá vlastní cestou. V roce 1975 natočí pro černošské publikum film Dolemite. (Netflix)

5. – Triple Frontier

Herecké obsadenie hovorí za všetko. V hlavných úlohách sa objavujú Ben Affleck, Oscar Isaac, Charlie Hunnam, Pedro Pascal a Garrett Hedlund. Ide o akčnú jazdu, ktorú nechcete zmeškať.

Lojalita a oddanosť sú pokúšané, keď sa zíde päť priateľov a bývalí členovia špeciálnych jednotiek, aby zvrhli juhoamerického drogového lorda, čím rozpútajú reťazec neplánovaných následkov. (Netflix)

4. – The King

Filmár David Michôd v spolupráci s mladým, no neuveriteľne talentovaným hercom Timothéem Chalametom, nakrútili strhujúci historickú drámu. Nechýba epický príbeh, veľkolepé bitky a, samozrejme, dráma.

Neposlušný princ Hal nastoupí po otcově smrti na anglický trůn a musí zvládat palácové intriky, zděděnou válku a celkový chaos. (Netflix)

3. – El Camino: A Breaking Bad Movie

Film, ktorý musí vidieť každý fanúšik Breaking Bad. El Camino je perfektná bodka za príbehom jedného z najlepších seriálov histórie od tvorcu Vincea Gilligana.

Tesne po jeho dramatickom úspechu zo zajatia sa Jesse musí zmieriť so svojou minulosťou, aby si dokázal vybudovať nejakú budúcnosť. (Netflix)

2. – Marriage Story

Skvelé herecké výkony Adama Drivera a Scarlett Johansson by mali byť dostačujúcim dôvodom, prečo si tento film pozrieť. Ide o pravdepodobne najemocionálnejší film, ktorý Netflix v roku 2019 vyprodukoval.

Akadémiou nominovaný filmár Noah Baumbach režíruje tento prenikavý a súcitný pohľad na rozpad manželstva a rodinu, ktorá musí ostať pohromade. (Netflix) 

1. – The Irishman

The Irishman je veľkolepým spojením štyroch najväčších mien gangsterských filmov. Scorsese, De Niro, Pacino a Pesci. Spolupráca týchto štyroch mien sa nepochybne zapíše do histórie práve v podobe tejto snímky inšpirovanej skutočnými udalosťami.

V kritiky uznávaném filmu Martina Scorseseho nájemný zabiják Frank Sheeran (Robert De Niro) vzpomíná na tajemství, která střežil jako věrný člen zločineckého klanu Bufalinových. (Netflix)

Zdroj: Netflix, imdb.com, csfd.cz

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -