Netflix sa môže schovať. Toto je najkvalitnejšia streamovacia služba na svete

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Ktorá streamovacia služba je najlepšia?

Časy, kedy na tróne najlepších streamovacích služieb sedel neohrozený Netflix, už dávno pominuli. Dnes majú diváci na výber množstvo spoplatnených platforiem na sledovanie filmov a seriálov online. Každá z nich tvorí a licencuje svoj vlastný obsah a aj keď sa niekedy prekrýva (teda ten istý film či seriál nájdete na viacerých), stále viac platí pravidlo exkluzivity.

To ľudí stavia pred jeden veľký problém: ktorú streamovaciu službu si vybrať? Okrem Netflixu je známe napríklad Disney+, Apple TV+, SkyShowtime, HBO Max a ďalšie. Žiaľ, žiadny stopercentne objektívny spôsob porovnania týchto služieb neexistuje. Priblížiť sa k nemu však skúsil výskum Self Financial. Podľa nich v dnešnej dobe existuje jednoznačne najlepšia streamovacia služba, aspoň čo sa kvality poskytovaného obsahu týka.

netflix zdrazuje znovu
Zdroj: Unsplash

Vyhral Apple, je to však zložitejšie

Štúdia porovnávala hodnotenia všetkého obsahu dostupného na službách v čase výskumu na portáli IMDb. Vyšiel z toho jasný výsledok. Najlepší obsah má Apple TV+, s priemerným hodnotením filmov a seriálov 7,01 z 10 bodov. Znamená to teda, že by ste si mali okamžite predplatiť túto službu? Tak jednoduché to, žiaľ, nie je.

Výskumníci porovnávali streamovacie služby dostupné v USA, vrátane Amazon Prime Video, Netflix, Disney+, Hulu, Peacock, HBO Max, Paramount+ a Apple TV+. Niektoré z nich u nás dostupné nie sú, iné sú dostupné prostredníctvom separátnych značiek (ako napríklad SkyShowtime). Na Slovensku dokonca nájdeme aj lokálne služby, ako napríklad VOYO od Markízy či JOJ play. Tie vo výskume zohľadnené neboli.

To, že má Apple TV+ najlepšie hodnotený obsah taktiež neznamená, že ide o najrozumnejšiu voľbu pre bežného diváka. Zároveň má totiž najmenší výber len s 277 titulmi. Síce medzi nimi sú geniálne projekty ako Ted Lasso, no napríklad na Netflix s 6 643 titulmi sa ani len nedoťahuje.

ted lasso apple tv
Zdroj: Apple

Kvantita alebo kvalita? Prečo nie obe

Najširší katalóg filmov a seriálov má Prime Video s počtom až 14 511, táto služba má však v priemere najhoršie hodnotené tituly len s 5,93 z 10 bodov. Záleží teda, čo preferujete. Veľký výber znamená, že na službe nájdete množstvo kvalitných, ale aj nekvalitných titulov. Menší výber, ako napríklad pri Apple TV+ vám zaručí síce vyššiu kvalitu, no sami dobre viete, aké ťažké je niekedy nájsť, čo pozerať.

Zo štúdie vychádzajú aj ďalšie zaujímavé závery o streamovacích službách. Od roku 2022 sa napríklad o 3 % zhoršilo priemerné hodnotenie obsahu dostupného naprieč všetkými platformami (z 6,71/10 na 6,52/10).

Čo sa technickej kvality týka, vedie Netflix. Až takmer 700 z ich titulov je dostupných v 4K rozlíšení. Apple TV+ má dostupných 119 4K titulov, čo je síce menej, no je to takmer polovica všetkého obsahu na tejto službe. Máte tu teda väčšiu šancu, že to, čo si zapnete, reálne budete pozerať v 4K kvalite.

Ktoré streamovacie služby si platíte vy? Je pre vás dôležitejšia kvalita alebo široký výber, ktorý zahŕňa aj kvalitnejšie, aj menej kvalitné tituly? Napíšte nám do komentárov.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -