Škoda predstavila novú Octaviu. V čom je revolučná a kedy dorazí na cesty?

Nenechajte si ujsť

Nová Škoda Octavia

Najobľúbenejšie rodinné auto v Čechách a na Slovensku prichádza s jeho novou generáciou. Nová Škoda Octavia bola oficiálne predstavená a ponúka množstvo prekvapení. Nová generácia ponúka viac miesta či skvelý výber motorizácie, ale aj prekvapenie v podobe USB-C výstupov a viac.

Väčšie rozmery, viac miesta

Nová Škoda Octavia bola predstavená v dvoch verziách: Liftback a Combi. Obe sú rozmerovo väčšie ako ich predchodcovia. Liftback má dĺžku 4 689 mm, verzia Combi je dlhšia o ďalších 22 mm. Na šírku sú autá väčšie o 15 milimetrov. No vďaka väčším rozmerom máme viac priestoru aj priamo v automobile.

Čo sa týka nášho komfortu, miesta na kolená by malo byť ešte viac, ako sme zvyknutí, a to až o neuveriteľných 78 mm. To určite prospeje každému vyššiemu človeku.

Viacej miesta bude aj v batožinovom priestore, kde má verzia Combi priestor až 640 l a Liftback 600. Ak si to porovnáme s predchádzajúcou verziou, tam mala špecifikácia Combi priestor 610 l a Liftback 590.

škoda octavia
Zdroj: motor1.com

Aké revolučné novinky v novej Škoda Octavia nájdeme?

Začnem zrejme najmenej potrebnou vymoženosťou, no niektorí nadšenci technológií budú určite nemilo prekvapení. Ak budeme hľadať klasické výstupy pre nabitie nášho smartfónu, budeme ich hľadať márne. Aj keď je výstupov až päť, všetky sú len pre USB-C.

Octavia bude taktiež prvýkrát obsahovať ergonomické sedadlá, v ktorých sa pohodlne usadíme do tej správnej polohy. Okrem toho si dlhé chvíle budeme môcť skrátiť funkciou masáže. Sedadlá budú obsahovať špeciálnu látku ThermoFlux, ktorú oceníme najmä v lete, keďže bude obmedzovať naše potenie.

Okrem toho prichádza nový, moderný dvojramenný volant, druhý displej ktorý nahradí prístrojový panel alebo krásna 10-palcová dotyková obrazovka.

škoda octavia
Zdroj: motor1.com

V akých verziách bude auto dostupné?

V novinke uvidíme klasické TDI a TSI motory, čiže si budeme môcť vybrať medzi naftovým a benzínovým.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Tie naftové nám ponúkajú rozpätie od 110 až po 200 koní, zatiaľ čo tie benzínové od 110 po 190. Najsilnejší motorový model bude 2.0 TSI, ktorý si budeme môcť zakúpiť len s pohonom všetkých štyroch kolies a sedemstupňovou DSG prevodovkou. Motorizácie budú taktiež podporovať vymoženosti Mild Hybrid a Plug-in Hybrid.

Nová Octavia začne na cestách jazdiť v priebehu roka 2020.

Zdroj: autoviny.sk

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -