Apple prichádza s novým produktom, vďaka ktorému nikdy nestratíte kľúče

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Nový Apple produkt zaručí, že už nikdy nestratíte kľúče, batožinu či peňaženku. Fanúšikovia kalifornského jablka majú už dlhšiu dobu pauzu od nových zariadení. Naposledy spoločnosť pred dvoma rokmi predstavila HomePod – reproduktor, ktorý je zároveň integrovaný so Siri a možnosťou ovládania smart zariadení v domácnosti. No a už čoskoro Apple predstaví ešte bežnejší produkt pre ešte širšiu cieľovú skupinu zákazníkov.

apple novinky
Zdroj: uswitch.com, abeon-hosting.com, freepik.com

Nový Apple produkt pomôže s lokalizáciou

Na portáli MacRumors sa objavili správy, že Apple vyvíja úplne nový druh zariadenia. Ide o doplnok, no nazvať to môžete aj príslušenstvom. V skratke však ide o produkt, vďaka ktorému už nikdy nestratíte kľúče, peňaženku či cestovnú tašku. Teda aspoň to tvrdia softvérové úniky z nadchádzajúceho iOS 13.

Pôjde o maličký odznak, možno o niečo väčší ako minca. Softvér obsahuje popis zariadenia aj obrázok, ktorý nasvedčuje, že pôjde o biely krúžok s Apple logom v strede. Je však stále možné, že finálny dizajn bude iný. Taktiež je pravdepodobné, že okrem bielej bude dostupný aj v šedej „Space Grey“ farbe.

Produkt má interné označenie „B389“ a slúži na sledovanie pozície. Aj vo vyššie spomenutom softvéri, ktorý na jeho existenciu odkazuje, sa objavujú slogany ako „označ si svoje bežné predmety s B389 a už nikdy ich nestrať.“

Apple Beta ios 13.1
Zdroj: xtrafondos.com

B389 si budeme môcť pripevniť či uložiť kde chceme. Príkladom môže byť napríklad ruksak či cestovná taška. Zariadenie bude fungovať pomocou Bluetooth, pričom jeho lokalitu budeme môcť sledovať cez aplikáciu, prípadne novú sekciu vo „Find My iPhone„.

Nájdenie strateného predmetu

Keď sa vzdialite od svojho odznaku natoľko, že váš iPhone s ním stratí spojenie, podľa všetkého okamžite obdržíte upozornenie. Hneď nato budete môcť tento odznak vyhlásiť za stratený. Keď sa k nemu potom priblíži niekto ďalší s iPhonom, tento človek si bude môcť pozrieť komu odznak patrí a kontaktovať vás o jeho nájdení.

Je možné, že keď sa ktokoľvek priblíži ku odznaku, ktorý bol vyhlásený za stratený, príde mu upozornenie. Taktiež je pravdepodobné, že hneď nato dostanete upozornenie aj vy, po čom sa vám aktualizuje mapa jeho polohy, aby ste ho vedeli nájsť.

nový apple produkt find my iphone
Zdroj: macrumors.com

Sledovač polohy od Apple by mal byť naozaj maličký a mobilný, aby sme si ho vedeli dať napríklad aj do peňaženky. Poháňať ho podľa informácií budú malé batérie, aké sa používajú napríklad v hodinkách. S nachádzaním vecí by mala pomôcť aj možnosť zahrať zvuk z odznaku či AR (rozšírená realita), ktoré vám ukáže, ktorým smerom sa nachádza.

Apple10. septembra usporiada konferenciu, na ktorej predstaví iPhone 11. Hovorí sa tiež o ďalších novinkách, ako napríklad 16-palcovom MacBook Pro. No a toto, ako to zatiaľ vyzerá, by mohol byť ďalší nový produkt, ktorý spoločnosť predstaví.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Čo na to vravíte? Ak by bolo zariadenie dosť kompaktné, uvažovali by ste, že by ste si ho dali napr. do peňaženky? Napíšte nám do komentárov.

Zdroj: macrumors.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -