Dokázali zaujímavé novinky zmeniť októbrovú situáciu a poraziť Klauna Pennywise? | boxOFFICE#39

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Ani sme si to neuvedomili a už ďalších sedem dní je za nami. Zo septembra však konečne prestupujeme do mesiaca október, ktorý je pre fanúšikov filmu vzrušujúcim. Už na jeho konci sa totižto môžeme tešiť na populárny sviatok plný hororov. Nadchádzajúci dátum Halloweenu je však ešte ďaleko a jeho efekt v kine zatiaľ nemožno vidieť. Práve preto si dnes ukážeme neskutočnú moc septembrového šampióna. Do mixu sa taktiež pridali nejaké zaujímavé novinky, ktoré nás prekvapili. Nech sa páči, opäť spolu nahliadnime do sveta filmových tržieb!

TO boxoffice

Na prvom mieste je TO so 17,3 miliónmi. Nepamätáte si zle, ale hitový horor sa naozaj minulý týždeň ocitol až na druhom mieste. Vďaka skvelým ohlasom sa však adaptácia príbehu Stephena Kinga len tak skoro nechystá vzdať zárobku. Snímku určite môžeme považovať za dominantný megahit minulého mesiaca, pričom ikonický Klaun Pennywise pomohol z hororu spraviť fenomén popkultúry, ktorý ľudia nechcú vymeškať. Doteraz si film celosvetovo zarobil už 553,1 miliónov dolárov, čo znamená, že na domácom trhu sa onedlho stane najlepšie zarábujúcim hororom vôbec. Ak ste tak ešte neučinili, nezabudnite si prečítať našu recenziu.

Druhé miesto obsadil film Barry Seal: Nebeský gauner, čím neuveriteľne prekonal očakávania. Krimi/dráma režiséra Douga Limana si počas prvých troch dní zarobila 17,01 miliónov. Aj keď je toto číslo nižšie, ako si vybojovalo mnoho iných počinov Toma Cruisea, pre štúdio Universal znamenajú aj dobré recenzie skvelé správy. Film sa taktiež nepotýkal so žiadnou priamou konkurenciou, čo z neho spravilo zábavnú oddychovku.

Na treťom mieste je šampión minulého týždňa, Kingsman: Zlatý kruh so 17 miliónmi počas druhého víkendu. Oproti debutu sa číslo znížilo o takmer 60%. Dôvodom sú jednoducho verejné ohlasy, ktoré všeobecne vravia o zábavnom, ale nekreatívnom pokračovaní. Výkon počinu je teda pre štúdia zlá správa, čo sa ešte zhorší s vydaním Blade Runnera 2049. Súčasný celosvetový zárobok činí 192,9 miliónov dolárov.

kingsman
Zdroj: www.cinemart.sk

Štvrté miesto obsadil LEGO Ninjago Film s 12 miliónmi. Kriticky neúspešný spinoff si doteraz celosvetovo zarobil len 58,2 miliónov dolárov, s ktorým je hlboko pod predchodcami.

Top päť nám zakončujú Hráči so smrťou s 6,7 miliónmi počas prvých troch dní. Pokračovanie klasiky z roku 1990 s rovnakým menom trpelo na dve najhoršie veci, s ktorými sa debut môže stretnúť: negatívne ohlasy a nedostatok povedomia. Môžeme čakať, že už onedlho sa rozplynie v minulosti.

Päť ďalších

Šieste miesto patrí záujemcovi o Oscara, Battle of the Sexes s 3,4 miliónmi. S úspešným debutom na filmovom festivale, športový film si dokázal vybojovať pozitívne ohlasy. Najviac si počin zatiaľ užili veľkí fanúšikovia Akadémie, pretože ide o skorého záujemcu o cenu Najlepšieho Filmu. V snímke si taktiež zahrala Emma Stone, čo bezpochyby pritiahne mnoho divákov.

Siedmym filmom na zozname je Americký zabijak s 3,3 miliónmi. Svoj domáci zárobok tým thriller navýšil na 31,8 miliónov dolárov.

Na ôsmom mieste sa usadila snímka Ktorý je ten pravý? s 1,7 miliónmi počas štvrtého víkendu. Len v USA si doteraz film stihol zarobiť už 25,1 miliónov dolárov.

boxoffice
Zdroj: www.bontonfilm.sk

Deviate miesto patrí snímke Til Death Do Us Part, ktorá sa konečne prebojovala do zoznamu top desať. Za tento víkend si film zarobil 1,5 milióna dolárov.

Posledným na zozname s desiatym miestom je mother! s 1,4 miliónmi. Kontroverzný počin Darrena Aronofského si celosvetovo zatiaľ zarobil len 34,8 miliónov, čím ledva presiahol produkčný rozpočet 30 miliónov dolárov.

  1. $17,310,000   It
  2. $17,016,000   American Made
  3. $17,000,000   Kingsman: The Golden Circle
  4. $12,000,000   The LEGO Ninjago Movie
  5. $6,700,000     Flatliners (2017)
  6. $3,400,000     Battle of the Sexes
  7. $3,325,000     American Assassin
  8. $1,756,372     Home Again
  9. $1,521,803     Til Death Do Us Part
  10. $1,460,000     mother!

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -