Vieme, kedy Apple vydá svoju platobnú kartu! Aké bude mať funkcie?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 23 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Zamestnanci spoločnosti Apple obdržali prvú várku pripravovaných kreditných kariet Apple Card. Tisícky zamestnancov ju dennodenne používajú za účelom beta testovania, no už čoskoro sa ich dočkajú aj zákazníci. Výkonný riaditeľ spoločnosti, Tim Cook prezradil, že dlho očakávané kreditné karty budú vydané už v auguste. Po Apple Pay sa tak konečne dočkáme aj fyzickej verzie riešenia platieb.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Dokonca sa nám naskytol aj prvý reálny pohľad na samotnú kartu, ktorá prichádza vo farebnom balení. Chýbať nebude ani skrytý NFC štítok a inštrukcie k spárovaniu Apple Card s vašim telefónom. Po úspešnom spárovaní sa karta spojí s digitálnou Apple Card v aplikácii Wallet (virtuálna peňaženka).

Ako vyzerá platobná karta od Apple?

Fyzická karta je vyrobená z pevného titánu a prichádza s laserom vygravírovaným menom majiteľa karty. Na prednej strane sa okrem mena nachádza aj čip a logo Apple, zatiaľ čo na zadnej strane nájdete logá bankových partnerov (v tomto prípade Mastercard a Goldman Sachs).

Na karte by ste iba márne hľadali 16 miestny kód, dátum vypršania platnosti či CVV kód. Karta si totiž bude pri platení generovať svoje vlastné, náhodné čísla – takže ide o oveľa bezpečnejší spôsob platenia. Za odmenu budú existovať príležitosti vrátenia peňazí, napríklad 2 percentá z nákupov cez Apple Pay. Presný dátum vydania síce nepoznáme, no všetko dôležité nájdete pri vydaní v aplikácii Wallet.

Apple Card
Zdroj: techbox.dennikn.sk

„Tisícky zamestnancov Apple používajú Apple Card na dennej báze za účelom beta testovania a vydanie Apple Card začne už v auguste,“ prezradil výkonný riaditeľ Tim Cook.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Tak čo, ako sa vám páči jednoduchý dizajn Apple Card? Myslíte, že na Slovensko príde rovnako neskoro, ako aj Apple Pay?

Zdroj: hypebeast.com

 

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -