Hráči sa sťažujú na prehrievanie PS5. Sony mlčí a tajne chystá úplne novú konzolu

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Najčítanejšie za 7 dní

Aktuálne PS5 má problémy, Sony plánuje

Sony ešte v októbri minulého roka predstavilo novú verziu svojej konzoly PlayStation 5. Hardvérová novinka po stránke výkonu zostala na tom istom, priniesla však viaceré dizajnové zmeny. Medzi nimi je aj kompaktnejší a užší dizajn, vďaka čomu vynovené PS5 začali používatelia označovať príznakom „Slim“. Nová verzia hernej konzoly ledva stihla doraziť na regály obchodov, no už sa hromadia sťažnosti na problémy s prehrievaním.

Nové PlayStation 5 je až o 30 % menšie ako originálny model a ponúka väčšie úložisko 1 TB. Znížili sa celkové rozmery a aj hmotnosť. Cena pre európsky trh bola stanovená na 549,99 € pre verziu s mechanikou a 449,99 € pre digitálnu verziu. Sony však muselo niekde šetriť, čo sa priestoru týka a zdá sa, že menšie telo si vybralo daň na chladiacom systéme konzoly.

PlayStation 5
Sony

PS5 Slim sa prehrieva

Viacerí používatelia zamierili na Reddit, aby sa podelili o svoje skúsenosti. Hráč s prezývkou Gamebiote píše, že jeho úplne nové PS5 Slim sa počas hrania zhruba po 30 minútach vypne a následne nejaký čas nejde zapnúť. Poznamenal pritom, že aj keď sa konzola nachádza v horizontálnej polohe na dobre ventilovanom mieste, pri vypnutí bola na dotyk horúca.

Ďalší používateľ Scacco_matto04 vyjadruje znepokojenie nad nadmerným zahrievaním zariadenia. Nepíše síce, že by sa mu nová PS5 v dôsledku teploty vypínala, zdá sa mu však horúcejšia ako obyčajne. BIG92RED52 také šťastie nemal, konzola ho pravidelne upozorňuje na prehrievanie a na obrazovke sa mu ukáže odporučenie, aby počkal, kým sa schladí.

Podobných prípadov na Reddite pribúda stále viac. Treba však dodať, že žiadny z používateľov nezverejnil presné informácie o teplotách. Nemáme taktiež istotu, že konzolu majú umiestnenú tak, aby mala dostatok vzduchu na chladenie. Treba zachovať aj štipku skepticizmu, na internete je taktiež stále prevládajúce množstvo používateľov, ktoré s hraním na PS5 Slim nemajú žiadny problém. Sony sa ku téme zatiaľ nevyjadrilo.

Help, is my PS5 slim getting too hot?.
byu/Scacco_matto04 inplaystation

Okrem toho, zdá sa, spoločnosť upriamila pozornosť na budúcnosť. Ako totiž nasvedčujú informácie od analytikov sprostredkované televíziou CNBC, Sony tento rok pravdepodobne vydá ďalšie PlayStation 5. Tentokrát nás však čakajú ešte väčšie zmeny ako počas posledného refreshu „Slim“, spoločnosť totiž podľa všetkého chystá PlayStation 5 Pro.

Analytici očakávajú vydanie PlayStation 5 Pro v tomto roku

„Zdá sa, že v hernom priemysle panuje široká zhoda, že spoločnosť Sony skutočne pripravuje uvedenie PS5 Pro na trh v druhej polovici roka 2024. A spoločnosť Sony sa bude chcieť uistiť, že bude mať pripravený skvelý kus hardvéru, keď sa v roku 2025 objaví GTA VI, ktorého uvedenie na trh bude pre celý herný priemysel výstrelom do vzduchu,“ hovorí Serkan Toto, generálny riaditeľ tokijskej poradenskej hernej spoločnosti Kantan Games.

playstation 5 pro
Zdroj: ArtStation

Na finančnej porade spoločnosti Sony taktiež odzneli obavy nad ziskovými maržami hernej divízie, ktoré sú na dlhoročných minimách. To znamená, že okrem väčšieho počtu predaných kusov sa môžu zamerať aj na zvýšenie cien.

Ako sa prostredníctvom CNBC vyjadril George Jijiashvili, analytik spoločnosti Omdia, mohlo by to znamenať, že po vydaní PS5 Pro koncom roku 2024 vôbec nemusia zlacnieť základné verzie PS5. Odhady tiež hovoria o tom, že Pro verzia bude pokojne aj o 100 až 150 eur drahšia ako obyčajná konzola. Jej cenovka tak môže atakovať 650 až 700 eur.

Plánujete si zaobstarať PS5 Pro, ktorú sa Sony pokúsi vydať ešte pred Vianocami 2024? Alebo vám postačí aktuálna verzia PS5 „Slim“?

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -