Robert Downey Jr. chce zavesiť oblek Iron Mana na klinec – „Predtým, ako to bude trápne“

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Videli sme ho v siedmych filmoch. Spolu so Spider-Man: Homecoming to bude 7 MCU filmov, v ktorých sme mali možnosť vidieť Roberta Downeyho Jr. a.k.a. Tonyho Starka (s cameom v Hulkovi v ôsmych filmoch). Posledných 9 rokov je Downeyho hlavnou rolou postava génia, miliardára, playboya a filantropa. Práve v roku 2008 nakopol tento herec MCU a bol vlastne jedinou hviezdou, ktorá sa do toho vtedy odvážila ísť. V tých časoch tomu totižto nikto neveril, Marvel bol vtedy na mizine. Všetko má však svoje limity a už si aj sám Robert uvedomuje, že je načase zavesiť oblek na klinec.

Je ťažké si predstaviť MCU bez nášho Tonyho Starka. Ten to predsa všetko začal a vybudoval. Fungovalo by to vlastne všetko ďalej aj bez prítomnosti Iron Mana? Je jasné, že veľa ľudí chce, aby sa stále vracal ako prídavok do filmov. Avšak už sme sa aj v našej redakcií zhodli, že je čas posunúť sa ďalej a nahradiť Iron Mana iným ťahúňom. Onedlho predsa dostaneme napríklad takú Captain Marvel, ktorá by po ňom mohla v pohode prebrať štafetu. Jeho poslednou sólovkou bol film Iron Man 3, pričom o štvorke zatiaľ nepadlo ani slovo. Už aj v komiksoch prenechal oblek mladému dievčaťu menom Riri Williams.

Vo filme Spider-Man: Homecoming ho možno uvidíme jeden z posledných krát
Vo filme Spider-Man: Homecoming ho možno uvidíme jeden z posledných krát, Zdroj: cbr.com

Končí Robert Downey Jr. s postavou Tonyho Starka?

V novom interview s News.com.au sa pri rozhovore o Homecomingu vyjadril o možnom konci jeho role Iron Mana.

„Každý mi hovorí, že je to ako rukavica, ktorá sedí úplne presne. Každý krát musím začať odznova ale začínam s poriadne solídnym základom. Nikdy to nechcem skončiť už posledných šesť alebo sedem [filmov], zmeškal by som šancu ale rozhodol som sa to spraviť jeden ďalší krát. Proste chcem zavesiť oblek na klinec pred tým, ako to bude trápne.

Tento už 52 ročný herec dokonca naznačil, prečo sa k tomu stále vracia. Práve výborní ľudia s ktorými pracuje ho tam držia, a kvôli nim to nechce vzdať.

„Je to táto stále dookola opakujúca sa vec, ktorú som mohol povedať keď vyšli prví Avengers: „Nikdy to nebude lepšie ako toto. Každý prestaňte“ Ale pri mne je to vždy o ľuďoch a príležitostiach, ako napríklad Russovci (režiséri Avengers, Anthony a Joe), ktorých mám veľmi rád“

Roberta teda v role Tonyho Starka uvidíme ešte vo filmoch Spider-Man: Homecoming a Avengers: Infinity War. Je otázne, či to potom naozaj ukončí a napríklad v Avengers 4 ho uvidíme už iba ako cameo. Aký máte na toto názor vy? Aj vám už stačilo Iron Mana a uvítali by ste zmenu? Dopriali by ste tejto postave dôchodok?

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -