FilmyNovinky

Z ruského experimentu so spánkom sa stane hororový film! Ako dopadne ďalšia creepypasta?

Slovo “creepypasta” ste si u nás mohli prečítať už v spojení s filmom Slender Man. Ide o vymyslené, hrôzostrašné príbehy a postavy, ktoré kolujú internetom. Najznámejšou z nich je práve Slender Man, ktorý tento rok dostal svoj vlastný horor. Najnovšie informácie však hovoria, že sa na plátna kín dostane aj ďalší preslávený príbeh.

Ide o populárnu legendu, ktorú väčšina fanúšikov pozná pod menom ruský experiment so spánkom, alebo teda “The Russian Sleep Experiment“. Ide o jeden z najlepších a najznámejších príbehov medzi creepypastami, ktorému by ste dokázali naozaj jednoducho uveriť. Tento príbeh sa mal odohrávať v 40. rokoch a išlo o testovanie “Nikolajevovho plynu“.

Ruský experiment so spánkom

Táto látka mala podľa plánov udržať vojakov pri zmysloch bez spánku po dobu jedného mesiaca. Prvé pokusy sa však vykonávali na väzňoch, ktorým za to bola sľúbená sloboda. Piatich väzňov spoločne zavreli do miestnosti, v ktorej sa nachádzala iba jedna posteľ, toaleta, sušené jedlo, tečúca voda a pár kníh.

Z druhej miestnosti ich odpočúvali a sledovali vedci, ktorí im regulovali prívod kyslíka a vyššie spomenutého plynu. Pokiaľ sa chcete dozvedieť desivý priebeh týchto tridsiatich dní, na internete alebo na YouTube nájdete mnoho zdrojov. Alebo si celý zážitok môžete ušetriť na pripravovaný film! Kto sa oň teda postará?

Ruský experiment so spánkom

Zdroj: youtube.com

Natáčanie hororu sa už dokonca začalo a na režisérskej stoličke sedí Barry Andresson, ktorý už nejaké skúsenosti s týmto žánrom za sebou má. Jeho názov však z neznámych dôvodov nebude Russian Sleep Experiment, ale The Soviet Sleep Experiment. Dokonca poznáme aj krátky popis filmu, ktorý znie nasledovne:

Psychologický thriller, voľne založený na legende, ktorá nasleduje manželský pár vedcov, ktorí pod prísnym dohľadom Červenej armády študujú efekty vynútenej spánkovej deprivácie na štyroch pacientoch zamknutých v pozorovacej komore na 30 dní.

V úlohe manželov sa predstaví argentínska herečka Eva De Dominici (You Shall Not Sleep) ako Dr. Anna Antonoff a poľský herec Rafal Zawierucha (Once Upon a Time in Hollywood) ako jej manžel, Dr. Leo Antonoff. Počas celého experimentu ich bude sledovať kapitán USSR, Yegor Sokolov, ktorého stvárni ruský herec Evgeny Krutov (3. séria Stranger Things). V úlohách obetí sa ukážu mená Chris Kattan (Saturday Night Live), Charles Hubbell (Walking with the Enemy), Paul Cram (Wilson) a Michael Villar (Skin).

Premiéra by mala podľa plánov prebehnúť na jar roku 2019. Tak čo, ste pripravení?

Zdroj: movieweb.cominterez.skzahadyatajomstva.webnode.sk

Adam Martiš
About author

Volám sa Adam, mám 19 rokov, na vysokej škole študujem masmediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport - celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.
  Related posts
  FilmyVýber šéfredaktora

  Prvé reakcie na sci-fi Duna dorazili. Prekoná film Star Wars a Pána prsteňov?

  FilmyOdporúčame

  Štúdio Ghibli pridá na Netflix 21 filmov vrátane Cesty do fantázie a Princeznej Mononoke

  Filmy

  Kumail Nanjiani sa odhaľuje na nových uniknutých fotografiách z MCU filmu Eternals

  Filmy

  Horor Muž v temnote 2 si našiel režiséra a napreduje vpred. Ako sa bude volať?

  Pridaj komentár