Sicario 2 s oficiálnym názvom Soldado, by mal byť temnejší ako kedykoľvek predtým. Scenárista Tayler Sheridan prezradil zaujímavé novinky!

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Najčítanejšie za 7 dní

Tento film vám určite nemusím predstavovať. Jeden z najlepšie zvládnutých filmov, po kritickej stránke z roku 2015. Jednoznačne pomohol režisérovi Denisovi Villeneuveovi dostať ho medzi žiadaných tvorcov v Hollywoode. Taktiež svoj úspech zaznamenal aj scenárista Taylor Sheridan, ktorý si už dokonca zažil, aké to je byť nominovaný na cenu akadémie. Bolo to za film Hell or High Water, no Oscara za najlepší scenár nezískal. Oficiálny názov pokračovania je Soldado a podľa všetkého sa dočkáme ešte temnejšej atmosféry, než ako tomu bolo pri prvom filme.

Scenárista nedávno prehovoril s portálom Collider, s cieľom podporiť jeho nový projekt Wind River. Počas rozhovoru bol požiadaný, či by neprezradil nejaké nové informácie ohľadom pokračovania filmu Sicario. Taylor Sheridan odhalil, že napísal film tak, ako to urobiť chcel, a výsledkom je niečo temnejšie ako prvý film. Povedal to nasledovne:

„Keď som im povedal, že by som to napísal, požiadali ma o tradičné štúdiové stretnutie, kde by sa prebralo všetko potrebné. Povedal som im, „Nie, nie, nie, ľudia, prvý bol pôvodný. A ja sa vrátim s takým istým a pustíme sa do toho.“ Verili mi, že to urobím a potom to celé prečítam. Bolo to niečo ako, „Ah do riti, máme problém.“ Na prvý pohľad to vyzerá ako komédia, ale zdanie môže klamať.“

Ako to bude vyzerať tento krát? Zdroj: cinemag.com

Vráti sa pôvodné herecké obsadenie?

Sicario sa vôbec nezdal ako niečo, čo by sa malo dočkať pokračovania. Aj keď sa na projekte už nepodieľa režisér Denis Villeneuve, máme sa určite načo tešiť. Ten je totižto momentálne zaneprázdnený jeho novým filmom Blade Runner 2049, ktorý sa čoskoro dostane do kín. Ale kto bude riadiť celý projekt? V hlavnom kresle uvidíme režiséra Stefana Sollimu. Síce menej známy režisér, ale svoje kvality nám ukázal pri seriáli Gomorrah. Po jeho boku sa objavia herecké hviezdy ako Benicio del Toro, Josh Brolin a Jeffrey Donovan. Ale kam sa podela hviezda prvého filmu, Emily Blunt? Tú v pokračovaní už nenájdeme. Nie je to však pre nezáujem tvorcov, ale kvôli inému projektu. Herečka sa momentálne sústreďuje na pokračovanie filmu Na hrane zajtrajška.

Ako to povedal scenárista Taylor Sheridan, existuje veľa kútov, ktoré treba preskúmať. V rozhovore jeho slová pokračovali takto:

„Rád by som to tu ešte dokončil, že zrazu neviem aký geometrický tvar by ste nazvali to, že máte trilógiu, vychádzajúcu z trilógie. A táto téma nie je moc tematická, ale skutočná. Jedinečná príležitosť urobiť niečo kreatívne. Chápete, čo tým myslím? Sicario bol úspešný, ale to aj preto, že sme mali Denisa (Villeneuve) a pôvodných tvorcov. Bolo to úplne niečo iné ako pri mojich minulých projektoch. Odniesli sme si veľa skúseností a skúsime si tým získať aj širšie publikum. Viete, našim cieľom je priniesť také pokračovanie, aby sme tento príbeh právom posunuli dopredu.“

Dokonca aj bez Emily Blunt a jej charakteru to znie, že Soldado môže byť dôstojným pokračovaním, aj keď bude značne temným. Film už bol natočený a momentálne sa čaká na nové detaily. Tých zatiaľ nie je veľa, ale určite s nami ostaňte naladení pre viac informácií. Dokáže sa im nakoniec prelomiť bariéru a prekonať pôvodný film?   

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -