9+1 skvelých hororových filmov, pri ktorých nebudete vedieť určiť hlavnú zápornú postavu!

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Čo by to bol za svet, keby v ňom neexistovali filmy, ktoré v nás vyvolávajú pocity strachu a napätia. Ak obľubujete takýto filmový žáner, ste na tom správnom mieste. Určite to poznáte. Dej sa rozdelí na dobro a zlo a už od počiatku sa vždy vie, kto je zápornou postavou. Avšak nie vždy to tak musí vyzerať. Existuje skupina filmov, pri ktorých nie je naozaj ľahké určiť zápornú postavu. Prvotne vieme, kto by ňou mal byť, ale naše pocity nám hovoria niečo iné. A presne o takýchto filmoch si dnes povieme. Nech sa páči, filmy, v ktorých sa záporná postava stáva “obeťou“.

Hidden (2015)

hororové filmy
Nie v každom bunkri nájdete bezpečie. Zdroj: tasteofcinema.com

Ako prvý film je horor Hidden. Naozaj skvelé obsadenie v ešte lepšom príbehu. Svet postihne katastrofa a celá rodina sa skryje do úkrytu. Dlhých 300 dní ich v podzemí prenasledujú spomienky a zlo v podobe mŕtvych duší. Od začiatku to vyzerá, že obeťou bude uväznená rodina, ktorej bezmocnosť nám to len potvrdzuje. Postupom času sa však dej otvára a sami nebudete vedieť, čomu máte veriť.

Muž v temnote (2016)

Nikdy nepodceňuj niekoho, koho nepoznáš. Zdroj: movieweb.com

Ako by ste sa zachovali vy, keby sa do vášho domu vkradla trojica mladých a hlúpych zlodejov? Ak do toho pridáme fakt, že v celom meste žijete sami a ste slepý vojnový veterán, nemáte nad čím premýšľať. Tento film je naozajstným príkladom toho, že niekedy je naozaj ťažké si vybrať tú správnu stranu. Kto má prežiť? Mladí, ktorí si chcú zarobiť “ľahké” peniaze? Alebo záporná postava, ktorá sa len bráni pred zlodejmi? Výber ostáva na vás.

Extinction (2015)

Pripravte sa na poriadny zážitok! Zdroj: tasteofcinema.com

Tento krát sa presunieme do post-apokalyptického sveta, ktorý z počiatku vyzerá zastaralo. Nenechajte sa však oklamať prvými pocitmi toho, že film vyzerá moc jednoducho. Táto dráma, ktorá ukazuje pohľad na spustošenú krajinu skrýva viac, ako sa len zdá. Hra so vzťahmi medzi dvoma divnými susedmi. Do toho sa pridáva kvalitná dávka príšer a súboj o prežitie sa môže začať. Najlepšie na tom všetkom budú “flashbackyhlavných postáv, ktoré nám odhaľujú svoju minulosť. Komu sa podarí prežiť?

The Visit (2015)

Psycho, ktoré vás nenechá vydýchnuť! Zdroj: movieweb.com

Tento krát si na mušku zoberieme dve dospievajúce deti. Život si pre nich pripravil veľa prekážok a tá najväčšia ešte len príde. Po dlhých rokov našli svojich starých rodičov a vyberú sa k nim na návštevu. Čo od nich očakávať? Niet divu, že hneď krátko po ubytovaní v novom domove sa okolo začnú diať veľmi divné veci. Správanie postáv je naozaj nepredvídateľné a určiť si tú správnu stranu môže byť naozaj ťažké. Ak si na to trúfate, môžete začať. Film určite stojí za pozretie.

The Wailing (2016)

Dávajte si pozor na temné sily, ktoré prúdia okolo nás… Zdroj: tasteofcinema.com

Kto by to bol povedal, že si pre nás Južná Kórea pripraví tak kvalitný film. Spojenie ázijskej a kresťanskej mytológie sa podarilo. Nechýbajú ani démoni, cudzinci, duchovia a temné sily. Ale predovšetkým nám zobrazuje príbeh hlavnej postavy, ktorý sa v stave bezradnosti snaží zachrániť svoju dcéru. Hádať kto je skutočným záporným hrdinom bude naozaj ťažká úloha aj pre filmových znalcov. Jedinečný zážitok, ktorý vám postupom času odhaľuje odpovede na všetky otázky, ktoré budete hľadať.

The Invitation (2016)

Prijali by ste takéto pozvanie? Zdroj: tasteofcinema.com

V tomto filme nehľadajte zvučné mená. Tých sa určite nedočkáte. Namiesto toho sa pripravte na zmiešané pocity, ktoré vami budú prúdiť. Verte mi, že aspoň raz si počas filmu položíte otázku “Čo to má znamenať?“. Nie každé pozvanie dopadne podľa predstáv. Tak ako tomu bolo pri filme Get Out, niečo podobné príde aj tu. Hostitelia sú totižto zapletení do niečoho hrôzostrašného, čo časom spôsobí zápasenie o vlastné životy. Koho si zaradíte medzi záporné postavy? To sa dozviete až po pozeraní filmu.

The Gift (2015)

Na aký “darček” sa môžeme tešiť? Zdroj: movieweb.com

Joel Edgerton to dokázal. Svoj režisérsky debut zvládol na výbornú a priniesol k nám psychologický thriller o zneužívaní a prenasledovaní. Všetko sa začína vtedy, keď sa nedávno zosobášený pár presúva do novej štvrte. Postupom času sa usadia a stretávajú svojich starých spolužiakov. Zo začiatku majú všetci priateľský a opatrný vzťah, ktorý čas veľmi rýchlo zmení. Určiť dobré a zlé postavy bude naozaj namáhavé, ale záver nám všetko odhalí. Tak koho budete ľutovať vy?

Visions (2015)

Snaha o nový život ju pripraví o všetko. Zdroj: movieweb.com

Osud je niekedy naozaj nevyspytateľný. Rozprávať by o tom mohla hlavná postava vo filme Visions. Po prežití ťažkej autonehody sa mladá žena a jej manžel spoločne presťahujú do nového bydliska. Spočiatku idylická krajinka a ticho stačia na to, aby sa naša hlavná hrdinka držala stále myšlienkami na tej správnej hladine. Avšak časom prichádzajú hlasy, ktoré ju vedú k presvedčeniu, že v ich novom domove sa nachádza zlo. Zdravý rozum mizne a pripravuje nás na napätie. Ako to celé dopadne? Na konci nečakajte žiadnych démonov, ani príšery. Nečakaný záver, ktorý proste musíte vidieť a až v tom momente zistíte, kto je skutočnou obeťou.

Šibenica (2015)

Nevinná hra, ktorá sa zvrtne. Zdroj: tasteofcinema.com

Život na vysokej škole nemusí byť vždy ľahký. Hovoriť by vám o tom vedeli študenti FIIT STU. V tom prípade sa však presúvame do Ameriky, kde sa pred 20 rokmi stala pri divadelnej hre obrovská tragédia. Po tak dlhej dobe sa nová skupina študentov rozhodne predstavenie opäť oživiť. V druhej polovici sa film stáva “beštiou“, od ktorej neviete čo očakávať. Neskrotné temné sily a vo vzduchu bude cítiť čarodejnice. Do okamihu, kedy dopozeráte film, budete sužovaní pochybnosťami a zmätkom. Za pokus nič nedáte.

Purpurový vrch (2015)

Dokáže usvedčiť toho správneho? Zdroj: tasteofcinema.com

Ako posledný film na zozname 9+1 sa nachádza bonus s názvom Purpurový vrch. Gotická tragédia od režiséra Guillerma Del Toroa. Čaká na nás aj kvalitné herecké obsadenie, ktoré zahŕňa hercov ako Tom Hiddleston, Jessica Chastain a Jim Beaver. Taktiež nám učaruje samotné prostredie a kostýmy. Nebude chýbať ani úžasné vizuálne spracovanie.

Dej poukazuje na dcéru bohatého Američana, ktorá cestuje na osamelý anglický hrad s jej novou láskou, miestnym baronetom. Spočiatku to bude vyzerať ako veľmi jednoduchý film, nenechajte sa však zmýliť klamlivými pocitmi. Budete mať dosť času sa nad všetkým zamyslieť. Hlavne nad záverom, ktorý potvrdí vaše podozrenia. Určite si film pozrite a sami zistíte, či ste mali pravdu alebo nie.

To by bolo pre dnešok všetko a ďalšie články zo sveta “9+1 najlepších” sa ukážu už čoskoro. Do tej doby máte určite z čoho vyberať a možno si večer pozriete aj nejaký film zo zoznamu. Kto vie. Táto kategória však nebude len o našom výbere. Stačí ak napíšete do komentára čoho “9+1 najlepších” by ste chceli vidieť a my sa na to pozrieme!  

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

Najnovší obsah