Pripravovaný slovenský film Dôverný nepriateľ vám ukáže, ako to dopadne, ak sa technológie vymknú spod kontroly! Hrozí nám nebezpečie?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Najčítanejšie za 7 dní

Slovenský film Dôverný nepriateľ

Technológie sú všade okolo nás a každým rokom sa vyvíjajú neskutočne rýchlym tempom. Na elektronike sme stále viac a viac závislí, pričom väčšina z nás si život bez počítača už ani nevie predstaviť. Je to však správne? Mali by sme sa začať obávať budúcnosti, ktorú budú tvoriť smart technológie?

film dôverný nepriateľ
Zdroj: continental-film.sk

Na túto tému vzniká slovenský film Dôverný nepriateľ, ktorý sa zameriava na technológiu v podobe inteligentného domu budúcnosti. Slovenskí a českí filmári spoločne spracovali alarmujúco aktuálny námet – možné dopady v prípade, ak by sa smart technológie vymkli spod kontroly. Napínavá snímka taktiež sľubuje, že zmení náš pohľad na svet. A to navždy.

„Mladí manželia Zuzana a Andrej sa sťahujú z Bratislavy do Tatier, aby na samote odrezaní od sveta na vlastnej koži otestovali Andrejovo životné dielo – prototyp inteligentného domu. Idylka dokonalého života v réžii modernej technológie sa však čoskoro mení na nočnú moru a boj o život. Revolučný server, ktorý bol vytvorený s cieľom, aby uľahčil životy svojich majiteľov, sa vymkne spod kontroly a nečakane sa obráti proti svojmu stvoriteľovi. Ide len o vrtoch a nedokonalosť testovanej technológie? Alebo riadi dom niekto ďalší?“

film dôverný nepriateľ
Zdroj: continental-film.sk

Film bude mať slovenskú distribučnú premiéru 16. augusta 2018. Hoci ide o slovenskú snímku, pod jej réžiou je podpísaný český tvorca, Karel Janák. Hlavných hrdinov filmu stvárnila slovensko-česká herecká dvojica Gabriela Marcinková a Vojtěch Dyk. Popri titulnej dvojici vo filme uvidíme aj mená ako Zuzana Porubjaková, Ondřej Malý, Ady Hajdu, Roman Luknár a ďalší.

Všetko zatiaľ nasvedčuje tomu, že Dôverný nepriateľ prinesie na plátna kín filmový námet budúcnosti, ktorú žijeme už dnes a ktorá sa týka každého z nás. Thriller sa nás ako divákov bude pýtať, kde sa vlastne končí nebezpečne tenká hranica, ktorou mu umelá inteligencia prestáva byť sluhom a začína byť pre neho hrozbou? Na odpoveď si budeme musieť ešte chvíľu počkať. Veríme však, že bude stáť za to.

Film Dôverný nepriateľ nám spoločnosť Continental Film prinesie 16. augusta. Zatiaľ musíme uznať, že to vyzerá zaujímavo. Súhlasíte?

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -