Sony sľubuje evolúciu herného zvuku. Prekoná PS5 vďaka tomuto esu v rukáve konkurenčný Xbox?

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

S blížiacim sa spustením predaja PS5 sa pozornosť sústreďuje na piliere toho, čo robí hernú konzolu ďalšej generácie spoločnosti Sony tak výnimočnou. Nájdeme v nej jedinečne rýchly disk SSD, ktorý umožní rýchle načítanie a poháňaná bude neuveriteľne výkonným grafickým čipom.

Avšak množstvo pozornosti výrobca sústreďuje na ich Tempest Audio Engine, ktorý je schopný dynamického a pohlcujúceho 3D zvuku. Je práve toto jedna z najsilnejších tajných zbraní v arzenáli generačnej konzoly PlayStation 5?

kúpa PS5
Zdroj: digitaliveworld.wordpress.com

PS5 prejde evolúciou zvuku, tvrdí Sony

Na pravidelnom stretnutí, kde Sony diskutuje rôzne stratégie, sa objavila prezentácia s názvom Evolúcia zvuku. Viac podrobností o nej nám prezradil vedúci architekt vývoja PS5 Mark Cerny:

„inštaláciou prispôsobenej 3d jednotky na spracovanie zvuku do ps5 sme umožnili poskytnúť rozmanité a sofistikované zážitky z 3d zvuku. Hráči tak môžu zažiť zvuk, ktorý sa pohybuje spredu dozadu, zhora dole a všade okolo nich.“

PS5 Sony
Zdroj: shortlist.com

Jedinečný herný zážitok

Kombinácia takéhoto audio enginu s rýchlou SSD a novým DualSense ovládačom so zabudovanými senzormi znamená jediné. Hráčov čakajú naozaj krásne herné zážitky, ktoré nikdy predtým nebolo možné zažiť.

Začiatkom roka nám taktiež Mark Cerny opísal, ako by bolo možné potencionálne produkovať tisíce jednotlivých zdrojov zvuku v PS5, čo by hráčovi umožnilo počuť nie len búrku, ale aj pád či odrážanie kvapiek. Skvelou správou je, že takéto niečo si budeme môcť vyskúšať aj prostredníctvom slúchadiel a to bez potreby nákladných zvukových systémov s priestorovým zvukom.

Treba však poznamenať, že táto špeciálna funkcia bude závisieť aj od vývojárov jednotlivých hier. Prvé exkluzívne hry na PS5 by sa mali objaviť už v júni 2020, takže sa viac informácií dozvieme už v blízkej budúcnosti.

Čo hovoríte na nadchádzajúcu generačnú konzolu PS5, do ktorej Sony vložilo veľa inovačných funkcií pre lepší herný zážitok? O vaše názory sa s nami môžete podeliť v sekcii komentárov. 

Zdroj: techradar.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -