PUBG: Ako funguje ranked mód a prečo boli do hry pridaní boti?

Nenechajte si ujsť

Tesne po Valorante sme sa dočkali ranked módu aj v PUBG

Komunita battle royale hry PUBG si doslova žiadala pridať ranked mód. V patch reporte na update 7.2 nám to vývojári upresnili. Najprv podstúpite placementy a pomocou nich sa dostanete do určitej divízie.

Keď ich dokončíte, tak to je už len na vás. Ak sa vám bude dobre dariť, tak môžete postúpiť ďalej až do najvyššieho titulu Master. Je však známe, že ak práve budete v Diamond alebo Master tieri, tak sa vám môžu vaše získané body budú znižovať každý deň. Toto platí pre prípad, že nebudete aktívny po dobu 7 dní.

Taktiež budete do zápasov dostávať rovnomerných súperov. Inak povedané, pridelí vám to nepriateľov s podobnými štatistikami, ako máte vy. Na túto funkciu som veľmi zvedavý, lebo ostatné hry s ňou majú niekedy problém.

pubg
Zdroj: pubg.com

Za váš dosiahnutý rank dostanete jednotlivé odmeny, takže máte motiváciu sa dostať čo najďalej. Hráči, ktorí sa dostanú do TOP 500 v tabuľkách, dostanú bonusové odmeny.

Maximálny počet hráčov v jednom zápase je stanovený na 64. Hrať sa bude na mapách Erangel, Miramar a Sanhok. Bol zvýšený aj loot a červené zóny sa v ranked móde nebudú objavovať. Toto veľa ľudí potešilo, lebo ich hnevalo umierať na niečo, čo je náhodné a vývojári preto podnikli tento krok.

Prečo a kde sú pridaní boti?

Nebojte sa, žiadny bot vám neohrozí ranked. Vývojári pridali botov z dôvodov veľkého množstvá sťažností nováčikov a menej pokročilých hráčov na obtiažnosť hry. Často totižto padli na miesto a hneď ich niekto skúsenejší zabil. To by ich mohlo odradiť od hrania hry, a preto vývojári v tomto patchi zakročili.

pubg
Zdroj: cutewallpaper.org

Boti sa budú objavovať iba v normálnych zápasoch. Vďaka tomu majú úplní nováčikovia konečne šancu sa zlepšiť v hre. Čim ďalej sa budú objavovať menej a menej na základe zručnosti hráča.

Tento koncept taktiež nie je nič nové pod slnkom. PUBG Mobile si tým už prešlo. A z vlastnej skúsenosti viem povedať, že boti boli úplne slabí. Zabiť vás niekedy nedokážu, ani ak sa o to snažíte. Dúfam, že ich v tejto verzii hry „optimalizovali“, teda spravili aspoň trochu silnejšími.

Čo si o tomto kroku myslíte? Môžete nám to napísať do komentárov a poprípade nám opíšte aj vaše skúsenosti s botmi v PUBG.

zdroj: engadget.com , pubg.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -