Čo všetko nám odhalil prvý Spider-Man: Far From Home trailer? Poďme si ho rozobrať!

Nenechajte si ujsť

Filip Scherhaufer
Filip Scherhaufer
They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.

Spider-Man: Far From Home trailer

Včera nás Marvel konečne potešil svojím prvým trailerom k očakávanému pokračovaniu série Spider-Man. Ukážka nám potvrdila už mnoho vecí, ktoré sme o filme tušili a to najmä fakt, že Spider-Man bude na výlete v Európe. Mnoho ďalších detailov však doteraz bolo skrytých a odhalil ich až včerajší trailer. Poďme si ho teda postupne rozobrať a poukázať na veci, ktoré ste si možno nevšimli alebo ktorým ste možno nepochopili. Len pre upresnenie, rozoberať budeme americký trailer, nie medzinárodný.

Dobrý sused Spider-Man

Ukážka začína na charitatívnej akcii pre bezdomovcov, ktorú podľa všetkého usporiadala teta May a rovno na jej propagáciu využila svojho synovca. Pravdepodobne sa teda s tým, že je Peter Spider-Man zmierila a nehnevá sa na neho. Navyše to, že sa Peter ukáže na takejto akcii v kostýme Spider-Mana len dokazuje, ako moc je vlastne od ostatných hrdinov odlišný, a že je predovšetkým skôr „dobrým susedom“ ako nejakým veľkým hrdinom.

spider-man: far from home
Zdroj: ign.com

Šek od Pepper Pots

Akciu príde podporiť aj Happy, ochrankár Tonyho Starka s šekom, ktorý vypísala Pepper Pots, Tonyho snúbenica. Neskôr vidíme, ako sa Peter balí na výlet do Európy. Zaujímavé je, že Petra vidíme v novom dome, kde sa ešte nestihol ani poriadne vybaliť. Pravdepodobne teda bude bývať bližšie k Manhattanu, keďže v neskorších záberoch ho vidíme, ako sa konečne húpe medzi budovami v hlavnej časti New Yorku. Dokonca to je rovno pred starou budovou Avengers, ktorá sa renovuje.

spider-man: far from home
Zdroj: ign.com

Balenie do Európy

Nachvíľku sa ukázal aj pán Delmar, ktorý je očividne s Petrom dobrý priateľ. Vidíme aj pas Petra Parkera, ktorý však záhadne neukazuje roky platnosti. Pravdepodobne kvôli tomu, aby štúdio nijako nezmietlo divákov v kontinuite ich Marvel filmov. Pas nám ešte odhalil zaujímavý detail, že sa Peter narodil 10. augusta. Vtedy bol totiž vydaný jeho debutový komiks Amazing Fantasy #15. Peter sa rozhodne nechať svoj oblek doma a ostatné veci si zabalil do kufra, ktorý vďaka písmenkám BFP rozhodne patril strýkovi Benovi Parkerovi.

spider-man: far from home
Zdroj: ign.com

Benátky

Prvá zastávka vyzerá byť v Benátkach v Taliansku. MJ s Petrom si na loďkách vymieňajú pohľady. Za nimi je vidno loďka s napísom Asm 212, ktorá odkazuje na prvý komiksový zošit, kde Spider-Man bojoval proti Hydro Manovi. Následne vidíme predstavenie Nicka Furyho, ktorý sa očividne so Spider-Manom stretáva prvýkrát. Keďže sa film odohráva po udalostiach Avengers: Endgame, je teda jasné, že sa Fury so Spider-Manom v danom filme nestretne.

spider-man: far from home
Zdroj: ign.com

Londýn

Ďalej vidíme ako sa zjavil tajomný oblak v Londýne nad Tower Bridge. Spider-Man tam letí na pomoc už v jeho čierno-červenom kostýme, ktorý bol oficiálne predstavený v šou Jimmyho Kimmella. Vyzerá to tak, že v oblakoch je jedna zo štyroch Elementárnych príšer. Malo by ísť o Zephyr, ktorej živel je vzduch. Ďalej máme záber na Furyho a agentku Hillovú ako sa pozerajú na ďalšiu veľkú príšeru. Podľa popisov na Brazílskom Comic-Cone by malo ísť o ďalšieho Elementárneho záporáka Magnuma, ktorého živlom je zem.

spider-man: far from home
Zdroj: ign.com

Praha a znova Benátky

Prestrih do Prahy, kde sa ukáže ďalšia Elementárna bytosť, tentoraz by malo ísť o Hellfire, ktorej živel je oheň. Vidíme aj ďalší Spider-Manov oblek, ktorý je čierny. V zábere kde stojí je v pozadí aj Nick Fury. Poslednou Elementárnou príšerou je Hydron, ktorého živel je voda, i keď je tu stále šanca, že pôjde o Hydro Mana, známejšieho vodného protivníka. Ten teda zaútočí v Benátkach, avšak do bitky s ním prichádza nová postava s tvárou Jakea Gyllenhaala.

spider-man: far from home
Zdroj: ign.com

Mysterio

Ten sa teda odhalí ako Mysterio a v poslednom zábere ho dokonca môžeme vidieť aj s jeho ikonickou helmou. Trailer končí s vtipom Flasha Thompsona, ktorý je v komiksoch a aj z prvého filmu známy ako Petrov doberajúci spolužiak. V tejto scéne je ešte aj nový mladý chalan, ktorého hrá Remi Hii. Ten vraj bude patriť k väčším postavám filmu a šepkalo sa, že by mohlo ísť o samotného Harryho Osborna.

spider-man: far from home
Zdroj: ign.com

Populárne teórie

Poďme si teda zrekapitulovať, čo všetko sme vlastne videli a aké teórie ukážka vyvolala. Spider-Man, Nick Fury a Maria Hillová oficiálne prežijú udalosti Avengers: Endgame. O Tonym Starkovi, ktorý má s Petrom veľmi blízky vzťah sa tu vôbec nič nespomínalo. Keďže ale už aj šeky podpisuje Pepper, je dosť možné, že to s našim milovaným Iron Manom v Endgame nedopadne najlepšie.

Čo sa týka Mysteria, o ňom prišla veľmi zaujímavá teória. Keďže je Mysterio jeden z najznámejších záporákov Spider-Mana, nejak sa internetu nechce veriť, že by z neho Marvel urobil dobráka. Jedna z najpopulárnejších teórií teda je, že za všetky útoky Elementárnych príšer môže on. Vraj ich sám vytvorí s tým cieľom, že sa bude pred celým svetom tváriť ako veľký hrdina, keď ich zničí. Dávalo by to samozrejme veľký zmysel, no na to si budeme musieť počkať až kým film príde do kín. Tak sa stane už 4. júla.

spider-man: far from home
Zdroj: ign.com

Ktoré veci vám z traileru unikli alebo vás prekvapili? Zabudli sme podľa vás na niečo dôležité? Napíšte nám do komentárov.

Zdroj: slashfilm.com; screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -