Nový animovaný Star Wars seriál The Bad Batch je na obzore. Na čo nadviaže?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Nový Star Wars animovaný seriál

Na streamovaciu službu Disney+ príde v priebehu budúceho roka nový Star Wars animovaný seriál. Gigant, pod ktorého v súčasnosti patria viaceré značky, si ho objednal priamo od produkčnej spoločnosti Lucasfilm. Originálna séria by mala nadväzovať aj dejovo na jeden zo seriálov, ktorý už skončil.

Tým je Clone Wars. Ide o seriál, už podľa názvu, odohrávajúci sa primárne medzi druhým a tretím dielom Hviezdnych vojen. Bol skvele divácky aj kritický prijatý, preto nie je divom, že sa na neho snažia nadviazať. Nový spin-off (prípadne nepriame pokračovanie) bude niesť názov Star Wars: The Bad Batch.

star wars bad batch
Zdroj: starwars.com

Kto sú Bad Batch?

Bad Batch bola prvý raz predstavená práve v spomínanej sérii. Ide o skupinu elitných experimentálnych klonov, ktorí sa ale od ostatných líšia. Oproti bratom z armády klonovaných sú geneticky vylepšení. Tak každý z nich disponuje zvláštnou unikátnou silou či schopnosťou. To z nich robí nielen skvelých vojakov, ale aj hrozivú skupinu.

Tá však akosi po ére klonových vojen stráca zmysel. Nechávajú sa najímať na žoldnierske misie a snažia sa nejak pretĺkať vesmírom. Zistia však, že to nie je to pravé a v širokom vesmíre v preďalekej galaxii sa dá nájsť oveľa viac. A aj o tom bude nový Star Wars animovaný seriál – o skupine obávaných bojovníkov, ktorí sa teraz snažia nájsť svoju cestu v neustále sa meniacej galaxii.

star wars bad batch
Zdroj: starwars.fandom.com

Nadšenie je aj zo strany tvorcov

Dá sa tu nájsť aj istá podobnosť s veľkým hitom z rovnakého univerza na Disney+, seriálom The Mandalorian. To priznáva aj senior viceprezidentka pre spoločnosť, Agnes Chu. Zároveň však upokojuje divákov a sľubuje, že prinesie plnohodnotný zážitok a akúsi poctu pre Clone Wars. Diváci by si tak mali prísť na svoje, je im vďačná za ich priazeň. Zároveň dodala:

„Kým Clone Wars prišli k svojmu rozuzleniu, naše partnerstvo s talentovanými umelcami a rozprávačmi príbehov v Lucasfilm Animations je len na začiatku. Sme nadšení, že môžeme priniesť ďalšiu víziu Davea Filoniho cez dobrodružstvá Bad Batch.”

A skutočne, Filioni pracuje na projekte ako výkonný producent. Produkoval nielen Clone Wars samotné, ale napríklad aj spomínaného Mandaloriana. Ako producenti sa k nemu pridajú aj Athena Portillo či Brad Rau, ktorí pracovali aj na Star Wars Rebels. Pomocní producenti sa podieľali napríklad aj na Resistance a figurujú tu mená ako Jennifer Corbett, Carrie Beck alebo Josh Rimes.

bad batch logo
Zdroj: deadline.com

So skúseným tímom, ktorý už pracoval na viacerých projektoch z prostredia Hviezdnych vojen, by sa to nemalo pokaziť. Veríme, že nový Star Wars animovaný seriál prinesie podobnú kvalitu ako Clone Wars, ktoré boli neskutočne dobre spracované a krásne doplnili filmový dej. Na výsledok si ale budeme musieť počkať do zatiaľ nešpecifikovaného dátumu v roku 2021.

Uvítate ďalší Star Wars animovaný seriál? A ste radi, že nadväzuje na Clone Wars práve so skupinou Bad Batch? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: comingsoon.net

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -