Dwayne „The Rock“ Johnson je kráľom filmových tržieb! Kedy ho niekto zhodí z trónu? | TRŽBY V KINÁCH #3

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

The Rock tržby v kinách

Vo svete filmových tržieb je zvykom, že existuje len pár mien a snímok, ktoré sa prebijú na samotný vrchol tabuľky. Keď už sa však na túto pozíciu dostanú, často-krát na vrchole pobudú veľmi dlhý čas. Ostatné novinky, ktoré do kín dorazia (akokoľvek kvalitné) pritom len veľmi ťažko súčasného kráľa zhodia z trónu. Ktoré snímky sa teda tentokrát pokúsili predbehnúť jednu z najväčších hviezd súčasnosti a jeho úspešnú dobrodružnú komédiu? Nech sa páči, opäť spolu nahliadnime do sveta filmových tržieb!

Kráľ džungle menom Hollywood

Na prvom mieste sa opäť objavuje film Jumanji: Vitajte v džungli s 20 miliónmi počas už piateho víkendu. Dobrodružná komédia aj naďalej udivuje a pokračuje v dominovaní trhu. Svoj celosvetový zárobok si tentokrát navýšila na ohromných 767,7 miliónov dolárov a čoskoro sa prebojuje do prvej päťky roku 2017.

Druhé miesto patrí novej vojnovej dráme 12 Strong, ktorá si počas prvých troch dní zarobila 16,5 miliónov. Film disponuje silným hereckým obsadením vrátane Chrisa Hemswortha a Michaela Shannona, spolu s neuveriteľným skutočným príbehom o ozajstných amerických hrdinoch. Avšak tieto faktory nestačili na to, aby sa prebojoval do verejného podvedomia. Zaujal teda len málo divákov mimo cieľovej skupiny. Najpravdepodobnejším vinníkom sú odmerané a priemerné recenzie, ktoré snímku opisovali ako nadpriemernú, ale ničím výnimočnú. Produkčný rozpočet bol však našťastie len 35 miliónov dolárov, takže nádej na zisk nezomiera, ako sa počinu zadarí vo zvyšku sveta.

Zdroj: movieweb.com

Filmom číslo tri je Den of Thieves s 15,3 miliónmi. Podobne ako 12 Strong, tento kriminálny thriller disponuje hviezdnym hereckým obsadením a zaujímavým nápadom, ale „pochovaný“ bol nenadchnutými recenziami. Mnohí film taktiež považujú za kópiu nadradenej klasiky Michaela Manna, Neľútostný súboj (Heat). To prijateľnosti snímky určite nepomohlo. Aj napriek tomu sa však možno novinka môže tešiť na primeraný zisk, keďže v ceste jej nestojí žiadna priama konkurencia.

Štvrté miesto obsadil film The Post: Aféra v Pentagone s 12,1 miliónmi. Historická dráma Stevena Spielberga si doteraz celosvetovo zarobila už 55 mniliónov dolárov a aj naďalej využíva pozitívne ohlasy s prichádzajúcou sezónou filmových ocenení. Hneď za ním nasleduje Najväčší showman, ktorý zakončuje prvú päťku. Muzikál Hugha Jackmana si počas piateho víkendu zarobil 11 miliónov a svoj celkový zárobok navýšil na 231,4 miliónov dolárov.

Päť ďalších

So šiestym miestom sa ukazuje Paddington 2 s 8,2 miliónmi vo vačku. Nedávno prehlásený najlepší film vôbec sa žiaľ aj naďalej trápi na poli domácich tržieb. Celosvetovo sa však rodinnému počinu darí omnoho lepšie, na konte má už 172,2 miliónov dolárov. Siedme miesto zaujal najnovší akčný film Liama Neesona, Muž vo vlaku, ktorý si zarobil 6,6 miliónov. Až tak dobre, ako herec dúfal, sa snímke nedarí. Celosvetovo si zatiaľ zarobila len 36,3 miliónov dolárov.

paddington 2
Zdroj: hdwallpapers.in

Filmom číslo osem je Star Wars: Poslední Jediovia s 6,5 miliónmi. Aj keď kontroverzné pokračovanie na plnej čiare zlyhalo v Číne, snímke sa skvelo darilo na domácej pôde. Najnovší blockbuster Lucasfilmu je šiestym filmom v histórii, ktorý prekonal hranicu 600 miliónov a onedlho aj prekoná prvých Avengers a získa titul piateho nejzárobkovejšieho filmu všetkých čias. Celosvetovo má na konte totižto už ohromných 1,29 miliardy dolárov.

Predposledné miesto patrí novému Insidious: Posledný kľúč, ktorý si počas tretieho víkendu zarobil 5,9 miliónov. Hororové pokračovanie si len na domácej pôde zarobilo už 6-násobok 10-miliónového produkčného rozpočtu. So 126,8 miliónmi z celosvetového trhu je pravdepodobné, že štúdio Blumhouse bude so sériou ešte pokračovať. Zoznam nám zakončuje desiaty film, Forever My Girl, ktorý debutoval s 4,7 miliónmi.

  1. $20,040,000   Jumanji: Welcome to the Jungle
  2. $16,500,000   12 Strong
  3. $15,320,000   Den of Thieves
  4. $12,150,000   The Post
  5. $11,000,000   The Greatest Showman
  6. $8,240,000     Paddington 2
  7. $6,685,000     The Commuter
  8. $6,566,000     Star Wars: The Last Jedi
  9. $5,945,000     Insidious: The Last Key
  10. $4,703,070     Forever My Girl

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -