Prízrak v Benátkách neporazil Valaka. Mníška 2 je stále číslo 1 a Oppenheimer atakuje miliardu #boxoffice 37

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Po víkende vám opäť prinášame novinky zo sveta tržieb filmov v kinách. Pozrieme sa na to, ako zabodovala novinka Kennetha Branagha s názvom Prízrak v Benátkách. Taktiež uvidíme, ako vlastne pokračuje ťaženie Mníšky 2 a ako ďaleko má Oppenheimer od zisku 1 miliardy dolárov. Takto u divákov dopadli filmy v minulom týždni.

5. Barbie ešte stále profituje

Barbie
Zdroj: bbc.com

Možno ste si všimli, že Barbie sa ešte stále v kinách premieta. Totiž na tomto filme sa dá ešte stále profitovať a potvrdzuje to aj fakt, že tento film zarobil skoro 4 milióny dolárov. Na domácom trhu už tržby presiahli hranicu 626 miliónov. Celkovo však má Barbie na konte viac ako 1,4 miliardy dolárov. Čo sa tohto filmu týka, producenti od Warner Bros. môžu byť viac ako spokojní.

4. Moja tučná grécka svadba 3 zaznamenala viac ako 50 % pokles

Moja tučná grécka svadba 3
Zdroj: imdb.com

Musíme poznamenať, že ľudia sa práve v húfoch nehrnú do kina na tretie pokračovanie série Moja tučná grécka svadba. Skôr je to naopak. Tvorcovia tejto komédie zaznamenali 53 % pokles tržieb a za uplynulý víkend zarobili 4,7 milióna dolárov. Celosvetovo má tak film na konte 23 miliónov.

3. Tvorcovia tretieho Equalizera nemajú na krku prepadák, no spokojní byť nemôžu

equalizer 3
Zdroj: republicworld.com

Tretí diel Equalizera je už nejaký ten piatok v kinách a nie žeby sa mu darilo vyložene zle, ale tvorcovia by museli zarobiť aspoň 200 miliónov, aby z tržieb mali nejaký zisk. Zatiaľ to však na túto sumu nevyzerá. Equalizer 3 s Denzelom Washingtonom zarobil za minulý víkend 7 miliónov dolárov a celkovo má tak na konte 132 miliónov.

To nie je zlé číslo na akčný film, ak by rozpočet nepredstavoval viac ako 70 miliónov. Zrejme najväčší kus z tejto sumy si utrhol dvojnásobný držiteľ Oscara, spomínaný Washington.

2. Prízrak v Benátkach je tak trochu nad priepasťou

Prízrak v Benátkach
Zdroj: variety.com

Premiérovo sa tento víkend premietala novinka Kennetha Branagha Prízrak v Benátkách. Ide už o tretie pokračovanie série so slávnym detektívom Poirotom, ktorého stvárnil sám Branagh. Výsledky nie sú zlé, ale nie sú ani skvelé.

Hororovo ladený detektívny príbeh podľa románu Agathy Christie si za víkend zarobil 14,5 milióna dolárov. Je to síce lepší štart, ako mal predchádzajúci diel s názvom Smrť na Níle (2021) (12,8 milióna dolárov), ale takisto sa to nedá považovať za úspech. Prízrak v Benátkách dokonca nepredbehol ani Mníšku 2, ktorá pritom zaznamenala 55 % pokles tržieb.

1. Mníška 2 stále kraľuje víkendovým tržbám

trailer mníška 2
Zdroj: ign.com

Druhý diel Mníšky má síce ďaleko od skvelého hororu, ale tržby tohto filmu tomu vôbec nenapovedajú. Celkovo má táto hororová novinka zo série V zajatí démonov na konte už skvelých 158 miliónov dolárov. V minulom týždni si tvorcovia zarobili 14,7 milióna dolárov, čím o 200 000 dolárov predbehli premiérový Prízrak v Benátkach. S rozpočtom 38 miliónov dolárov sú producenti od Warner Bros. v značnom pluse. Každopádne Mníška 2 už však bude zarábať len a len menej. Recenzie od divákov sú totiž veľmi vlažne, avšak zrejme sa na rozdiel od tretieho Equalizera tvorcovia dostanú nad 200-miliónovú hranicu.

No a ešte jedna malá informácia, Oppenheimer od režiséra Christophera Nolana je najúspešnejším životopisným filmom všetkých čias. Donedávna tento titul patril filmu Bohemian Rhapsody (2018), ktorý zarobil 910 miliónov dolárov. Snímka režiséra Christophera Nolana má už ale na konte 912 miliónov. Filmu tak chýba necelých 90 miliónov dolárov k celkovej miliarde, takže budeme sledovať, či sa to tomuto dielu napokon podarí. Každopádne aj takto je to priam fenomenálny úspech, pretože nikto nečakal, že sa Oppenheimer stane takým kasovým trhákom. A že dokonca zarobí viac ako Nolanove predošlé slávne filmy, ako sú Počiatok (2010) (837 miliónov) či Interstellar (2014) (703 miliónov).

Zdroj: thenumbers.com, csfd.cz

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -