TIP na seriál: Sense8 | Po dnešnej finálnej epizóde sa k nemu aj tak vrátime!

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

Tvorcovia tohto seriálu nedávno potešili fanúšikov s informáciou o finálnej epizóde, ktorá má vyjsť dnes, 8. júna na Netflixe. Po viac ako roku sa teda konečne dočkáme rozuzlenia. Po tejto epizóde by seriál už pokračovať nemal. Finále je predbežne odhadované na dve hodiny, takže sa máme na čo tešiť!

Sense8
Zdroj: wearyourvoicemag.com

TIP na seriál: Sense8

Seriál sa odohráva, nepreháňam, na celom svete. Je o ôsmich ľuďoch, ktorých mysle sa jedného dňa prepoja. Predstavili ste si niekedy, aké by to bolo, keby ste sa dokázali rozprávať aj vidieť s niekým, zatiaľ čo on je v Južnej Kórei a vy v Anglicku? Nemyslím teraz face time volanie, alebo skype-ovanie, nie to ešte Omegle či Chatroulette. Títo ôsmi ľudia sú schopní byť na viacerých miestach naraz, rozprávať sa s niekým, kto je na opačnej strane zemegule, dotknúť sa ho, vidieť krajinu v ktorej žije a dokonca s ním aj fajčiť marihuanu. Ich mysle sú špeciálne prepojené, čo má na svedomí ich „matka“ Angelica (Daryl Hannah), ktorá to všetko spustí.

Angelica a Jonas
Zdroj: tronc.com

Všetko pôsobí najprv zmätene a ťažko sa to vysvetľuje. Jedna z postáv sa len tak zobudí a zrazu jej sedí na posteli niekto iný, kto tvrdí, že sa práve nachádza na inom kontinente. Postavy si začínajú pomaly zvykať, naučia sa, ako si vymieňať zručnosti. Dokážu sa dostať do tela iného člena svojej „rodiny“ a pomôcť mu v situácií, kde si on nevie rady. Už nikdy nie sú úplne sami a začnú sa medzi nimi budovať vzťahy.

Osadenstvo seriálu

Hlavní hrdinovia sú spravení veľmi zaujímavo a každý pochádza z inej krajiny. Z východu na západ to je dcéra vysokopostaveného muža v SouleSun (Bae Doona), potom žena, ktorá si vzala muža, ktorého nemilovala – Kala (Tina Desai) z Mumbaju, vodič autobusu v NairobiCapheus (Aml Ameen/Toby Onwumere), zlodej z BerlínaWolfgang (Max Riemelt), DJ-ka v Londýne, ktorá ale pochádza z IslanduRiley (Tuppence Middleton), policajt v ChicaguWill (Brian J. Smith), herec v meste Mexiko Lito (Miguele Á. Silvestre) a transsexuálka žijúca v San FranciscuNomi (Jamie Clayton).

Sense8
Zdroj: netflix.com

Naozaj je koniec novým častiam?

Sense8 je rozdelený do dvoch sérii. Obe majú 12 epizód s priemernou dĺžkou približne jedna hodina. Výnimkami sú len prvá a práve nová, posledná epizóda druhej série, ktoré majú každá približne dve hodiny. Prvá séria vyšla 5. júna 2015 a druhá 5. mája 2017.

Hodnotenia seriálu:

CSFD.cz – 82%
IMDb.com – 8,4/10
Rotten tomatoes – 81%

Podeľte sa s nami o vaše dojmy z posledného dielu v komentároch, prípadne napíšte, či ste doteraz o tomto seriáli počuli, alebo je to nový objav napriek tomu, koľko je na svete už dlhšie!

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -