Dave Bautista ako Kratos alebo Marcus Fenix? Uvidíme niekedy filmy God of War a Gears of War?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Filmy God of War a Gears of War

Dve dychberúce a zároveň exkluzívne hry. God of War a Gears of War. Ich názvy možno znejú podobne, no spoločné nemajú takmer nič. Zatiaľ čo God of War vlastní Sony a zahrať si ho môžete len na PlayStation, Gears of War má na starosti Microsoft a dostupný je na PC a Xbox. Obe hry ponúkajú neuveriteľný príbeh, ktorý je ako stvorený pre film. Otázkou však je, či by sa filmárom tieto príbehy podarilo spracovať tak, aby sa na to dalo pozerať. Všetci predsa dobre vieme, ako skončil WarcraftAssassin’s Creed alebo najnovší Tomb Raider. O niečo lepšie sa podarilo Besnenie/Rampage, no stále to nie je to pravé orechové…

Kto by si mohol zahrať vo filme Gears of War?

Gears of War
Zdroj: superfans.website

O tom, že sa chystá filmová adaptácia hry Gears of War, sme vás informovali už niekoľkokrát. O tento film sa presnejšie postará štúdio Universal, no už dlhšiu dobu sme o ňom nič nepočuli. Posledné novinky potvrdili, že sa o scenár postará Shane Salerno – Teda rovnaký človek, ktorý pracuje aj na pokračovaniach Avatara. Taktiež sme sa dozvedeli, že film nebude nasledovať hru. Zameria sa totižto na úplne iný príbeh, tak, aby to zaujímalo aj “nehráčov”. Každopádne, okolo tohto filmu sa splietalo aj meno Dave Bautista, ktorý v MCU stvárňuje rolu Draxa. Práve on by si mohol zahrať hlavnú postavu série, vojaka Marcusa Fenixa!

Fanúšikov však naozaj zaujíma aj to, kto by mohol stvárniť ostatné role. A kto by sa lepšie hodil na stvárnenie postáv z Gears of War, než bývalí wrestleri z WWE? Napríklad taký Bautista by sa neuveriteľne hodil do kože Marcusa Fenixa. Majú podobnú stavbu tela, Bautista bol svetovým šampiónom ťažkej váhy vo WWE a taktiež má fialový opasok v brazílskom Jiu-Jitsu. Zároveň je aj výborným hercom, ktorý by dokázal stvárniť Marcusovu charizmu. A kto by si mohol zahrať Marcusovho brata od inej matky, Dominica Santiaga? No kto iný, ako Dwayne Johnson a.k.a. bývalý zápasník WWE pod menom The Rock. Damona Bairda by ďalej mohol stvárniť John Cena a Augustusa Colea zas Lester Speight!

Uvidíme niekedy film God of War?

God of War
Zdroj: joblo.com

Koncom tohto apríla obohatila herný svet hra God of War 4, pre niekoho známa aj ako God of War 2018. Bude to hra roka? Pravdepodobne áno. A práve preto sa už špekuluje aj o filme. Popravde, režisér Steven S. DeKnight sa už stretol so štúdiom Sony. Mojou otázkou je, či by ste mu po filme Pacific Rim: Povstanie zverili sériu, akou je God of War. Každopádne, režisér sa už rozrozprával aj o tom, koho by si vedel predstaviť v hlavnej roli – V koži samotného boha vojny, Kratosa! Týmto hercom nie je nikto iný, ako vyššie spomínaný Dave Bautista. Herec z filmov Strážcovia Galaxie a Blade Runner 2049 je obľúbený natoľko, že by ho chceli vidieť v oboch projektoch.

„Vždy som bol fanúšikom God of War. Myslím si, že posledná hra bola jednoducho nádherná a fenomenálna. Veľmi rád by som spravil film God of War, alebo by som rád videl niekoho, kto ho dostane na strieborné plátno. Niekto sa ma spýtal, ‚Takže, koho by si chcel vidieť v roli Kratosa?‘ Ihneď som odpovedal: Dave Bautista by bol tým mužom. Myslím si, že dokáže zahrať všetko. Môže zahrať drámu, ozajstné emócie, humor, akciu. A čo od takého filmu očakávam? To je trochu zradná otázka, keďže sme ešte nevideli 100% úspech v preložení videohry do filmu. Je to veľmi, veľmi zložitý proces.“

Gears of War
Zdroj: nichegamer.com

Musím uznať, posledná hra God of War bola naozajstným majstrovským dielom. Bolo by veľmi ťažké ju preniesť do filmu. Pravdepodobne najvydarenejším herným filmom bolo práve Besnenie s The Rockom. Aktuálne sú na pláne filmové adaptácie hier ako Sonic The Hedgehog, Detektív Pikachu, Five Nights at Freddy’s, Uncharted, The Division alebo Just Cause. Je iba otázkou času, ako tieto filmy dopadnú…

Tak čo, pozreli by ste si radšej film God of War alebo Gears of War? Vedeli by ste si Bautistu lepšie predstaviť v koži Kratosa alebo Marcusa Fenixa?

PS: Film God of War by mohol fungovať na štýl Logana. Starší Kratos by predstavoval Logana a jeho malý syn Atreus práve Lauru a.k.a. X-23.

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -