Tobey Maguire si skoro znovu zahral Spider-Mana! Prečo sa tak nestalo?

Nenechajte si ujsť

Filip Scherhaufer
Filip Scherhaufer
They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.

Tobey Maguire bol skoro opäť Spider-Manom!

Nemyslím si, že sa tu nájde niekto, kto by nevidel staré filmy so Spider-Manom. Nieto ešte, že by si ich nezamiloval. Nech už bol komiksu vernejší hocijaký iný herec, predstaviteľ Petra Parkra v rokoch 2002 až 2007 nám všetkým jednoducho ostal v srdci. Tobey Maguire túto postavu proste vlastnil a aj to je veľký dôvod, prečo sme ho od zrušenia filmu Spider-Man 4 videli naozaj len v zopár projektoch.

Každopádne, všetko mohlo byť úplne inak už teraz. Herec mal totiž naozaj blízko k tomu, aby si Spider-Mana zahral znovu. Nevravíme však o hranom pokračovaní. Tvorcovia animáku Spider-Man: Into the Spider-Verse, ktorý príde do kín už o týždeň, ho totiž zvažovali do role staršieho Petra Parkera.

Spider-Man: Paralelné svety
Zdroj: polygon.com

„Zvažovali sme to. Mali sme naozaj mnoho nápadov, ako priniesť Tobeyho Maguira do tohto filmu. Dokonca by som povedal, že ako sme film dokončili máme ešte silnejšie nápady ako to urobiť. Avšak, keď sme film začali pripravovať a celý tento Spider-Verse predstavovať divákom, báli sme sa najmä toho, aby ich to nezmiatlo. Bola by to však veľká sranda.“

Do role staršieho Spider-Mana bol teda nakoniec obsadený herec Jake Johnson, ktorý má zatiaľ od divákov bravúrne ohlasy. Jeho Spider-Man sa však zatiaľ aspoň v traileri vôbec netají tým, že je z veľkej časti inšpirovaný práve starými Spider-Man filmami. Vidieť sme to mohli napríklad v ukážke, kedy starší Parker vysvetľuje Milesovi Moralesovi jeho príbeh a my vidíme vizuálne znázornené niektoré scény zo starších filmov, prerobené do animovaného štýlu.

Film Spider-Man: Into the Spider-Verse sa momentálne ukazuje prvým kritikom, ktorý ho zatiaľ úplne zbožňujú. Na portáli Rottentomatoes si so 67 recenziami drží perfektné skóre 100% a mnohí fanúšikovia už teraz tvrdia, že ide o zatiaľ najlepší Spider-Man projekt, aký sa tu za posledných pár rokov ukázal. My si ho v kinách užijeme pod názvom Spider-Man: Paralelné Svety a to už 13. decembra.

Tešíte sa na animovaného Spider-Mana? Tiež by ste radšej v pôvodnej verzii počuli Tobeyho Maguira? Napíšte nám do komentárov.

Zdroj: screencrush.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -