Láska medzi človekom a netvorom v podaní Guillerma Del Tora? Najnovší R-rated trailer na film Shape of Water vyzerá naozaj bravúrne!

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Dostane sa „fishman“ až na samotných Oscarov? Áno, aj takéto ohlasy začínajú vznikať po tom, ako sa do nášho sveta dostal najnovší trailer na film The Shape of Water. Režisér Guillermo Del Toro si pre nás pripravil veľmi zaujímavý počin, ktorý bude sprevádzať R-rating. A keď už sme pritom, tento trailer nesie „Red band“ titul, takže o to viac by nás film mohol zaujať. Predsa len, takýto filmový zážitok tu ešte nebol a režisérovi takéhoto typu sa vždy dá dôverovať.

Zoznámte sa s novou príšerou Guillerma Del Tora
Zoznámte sa s novou príšerou Guillerma Del Tora, Zdroj: aceshowbiz.com

Niektorí „odborníci“ sa pýtajú, že prečo potrebuje takýto film R-rating. Vo filme sa nachádzajú skvelé scény medzi zápornou postavou Michaela Shannona a hviezdou Sally Hawkins, ktorá je vhodná pre všetky rodiny so zmyslom pre humor. Pri takomto niečom si poviete, že to je slušné PG-13. No Del Toro tento fakt pravdepodobne nemohol prijať, tak si scenár upravil po svojom. Dodatočne pridal niekoľko lyžičiek vulgárneho jazyka a trochu hustej červenej krvi. Či táto „mágia“ zafunguje aj na striebornom plátne, zistíme už za necelé tri mesiace.

Čo nám film The Shape of Water prinesie?

Hlavná postava je hluchonemá, izolovaná žena. Pracuje ako upratovačka v tajnom vysoko-zabezpečenom laboratóriu. Dejová línia nás zavedie do Baltimoru, kde sa píše rok 1962. Život hlavnej postavy sa navždy zmení, keď objaví najväčšie tajomstvo laboratória. Tajomné, škaredé stvorenie z Južnej Ameriky, ktoré žije vo vodnej nádrži. Ako Elisa pomaly rozvíja jedinečnú väzbu so svojím novým priateľom, dozvedá sa, že jej osud skrížil vládny agent, ktorý chce tento výnimočný objav získať späť.

Vodnú príšeru, ktorá má srdce zo zlata, si zahral herec Doug Jones. A áno, táto postava vyzerá podobne ako Abe Sapien z filmu Hellboy. Ale ak zoberie do úvahy fakt, že oba filmy sú tvorbou práve Guillerma Del Tora, niet sa čomu čudovať.

Herecké obsadenie

Vyššie spomínaný Doug Jones nebude samozrejme jedinou postavou, na ktorú sa bude dať pozerať. Hviezdny káder doplní Sally Hawkins a Michael Shannon. Aby toho nebolo málo, vo filme sa objavia aj herci ako Michael Stuhlbarg, Richard Jenkins, Lauren Lee Smith a Octavia Spencer. Každí z menovaných už má na svojom konte minimálne jednu nomináciu na Zlaté Glóbusy alebo Ceny akadémie. Dokonca, Octavia Spencer už túto prestížnu sošku má, keď v roku 2012 dostala Oscara za najlepší herecký výkon vo vedľajšej postave, vo filme Farba citov. Scenár šitý na mieru napísala Vanessa Taylor, ktorá pracovala z originálneho príbehu od režiséra.

Ak sa na tento film pozrieme bližšie, zisťujeme, že režisér bol ovplyvnení starou klasikou zo zlatej éry filmov, Netvor z čiernej lagúny. No to nemení nič na tom, že by tento film z 21. storočia mohol vo svetovej kinematografii naozaj uspieť. The Shape of Water od svojich počiatkov nezbiera nič iné ako pozitívne recenzie. Či ich však získa aj v deň svojej premiéry, na to si budeme musieť počkať. Tá je nastavená na 8. decembra tohto roku a do tej doby si nezabudnite pozrieť nový Red Band trailer, ktorý na vás čaká vyššie v článku.   

zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -