Yelena Belova by mala viesť anti-hrdinský tím vo filme Thunderbolts. Kto každý bude jeho súčasťou?

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Yelena Belova bude viesť Thunderbolts

Projektom, ktorý zakončí Fázu 5 vo filmovo-seriálovom univerze MCU bude film Thunderbolts. O filme veľa nevieme, aj keď by malo ísť o podobný štýl tímovky, akú sme videli vo filme The Suicide Squad od konkurenčného DC. Po novom ale vyšla na povrch informácia, že tím anti-hrdinov Thunderbolts povedie obľúbená bojovníčka Yelena Belova (Florence Pugh).

Ide o jednu zo žien, ktoré boli v Red Room vycvičené ako zabijačky menom Čierne vdovy (Black Widows). Prvýkrát sme Yelenu mohli zazrieť teda vo filme Black Widow minulý rok. O pár mesiacov na to sa ale ukázala znova, a to ako menšia záporáčka v seriáli Hawkeye. Je to preto, lebo momentálne funguje ako žoldnier, pričom jej zamestnávateľkou je Contessa Valentina Allegra de Fontaine (Julia Louis-Dreyfus).

Black Widow Yelena a Val
Zdroj: screenrant.com

Val doteraz zregrutovala nie len Yelenu, ale aj U.S. Agenta

Val nie je zamestnávateľkou iba Yeleny, no taktiež aj Johna Walkera/U.S. Agenta (Wyatt Russell). Val bola tiež osoba, ktorá Yelenu naviedla na zabitie Clinta Bartona/Hawkeyea (Jeremy Renner), pretože podľa nej on mohol za smrť jej sestry Natashy Romanoff (Scarlett Johansson). Yelena ho však nezabila, pretože ju presvedčil, že jej sestru mal rovnako rád ako ona.

Obaja, Yelena aj U.S. Agent, teda nie sú natoľko zlí, aby boli zločncami, no kvôli ich práci a histórii nemôžu byť ani hrdinovia. Preto ich vieme zaradiť do kategórie anti-hrdinovia, o ktorých bude už spomínaný film. Objaviť by sa v ňom mali obaja, minimálne aspoň podľa reportéra magazínu Deadline, Justina Krolla. Toto povedal o nadchádzajúcej anti-hrdinskej tímovke:

[Florence Pugh] má Marvel superhrdinku, ktorá už má spin-off. V skutočnosti, nadchádzajúcim projektom pre ňu, pre jej postavu, je ten film Thunderbolts, ktorý je v podstate Suicide Squad od Marvelu. Dúfajme, že to bude mať lepšie výsledky. Ale koncept je taký, že by viedla tím v podaní Wyatt Russell [John Walker], Daniel Bruhl [Zemo], tých anti-hrdinov, ktorí nie sú úplne dobrí, ale nie sú úplne zlí. Takže je to tu. A zdá sa, že ľudia majú postavu Yeleny radi.

Koho každého by sme v tíme Thunderbolts mohli vidieť?

Štúdio Marvel to nepotvrdilo, no je dosť možné, že o tom niečo povie viac na blížiacej sa udalosti s názvom D23 Expo (9.-11. september). Možno dokonca prezradí aj postavy, ktoré sa vo filme objavia. U.S. Agent, Yelena a Baron Zemo (Daniel Bruhl) sú teda postavy, s ktorými sa ráta. Nebudú ale jediné ani dobré, ani zlé postavy v tomto filme. Dlho sa totiž rátalo aj s Thaddeusom „Thunderboltom“ Rossom (William Hurt).

Thunderbolts
Fanart; Zdroj: deviantart.com

Ten v komiksoch vytvoril tento tím, podľa ktorého sa aj volá. Postava je taktiež Red Hulkom, červenou verziou zeleného hrdinu. Red Hulka vo filme ale zrejme neuvidíme. Jeho herecký predstaviteľ totiž nedávno zomrel. Nahradiť by ho ale mohol Emil Blonsky/Abomination (Tim Roth), ďalšia Hulkoidná postava, ktorá sa po rokoch teraz ukázala v seriáli She-Hulk.

Ďalej by sa tam mohli ukázať Ghost (Hannah John-Kamen), Echo (Alaqua Cox), Taskmaster (Olga Kurylenko), White Vision (Paul Bettany) alebo aj Deadpool (Ryan Reynolds), ak sa dovtedy dostane do MCU. Členmi tohto tímu boli v komiksoch aj Bucky Barnes (Sebastian Stan) či Hawkeye, ktorí mali v MCU pár čiernych činov, takže aj oni sú možnosťami.

Luke Cage, Elektra, Punisher
Zdroj: moviesrulz.info

Teoreticky by tam mohli byť aj Marvel postavy s hercami z Netflix seriálov ako Punisher (Jon Bernthal), Luke Cage (Mike Colter) alebo Elektra (Élodie Yung). Nešlo by o prvé postavy, ktoré by do MCU prešli aj s hercami. Doteraz tak spravili Daredevil (Charlie Cox) a Kingpin (Vincent D’Onofrio). Kto bude naozaj členom tohto tímu sa dozvieme najneskôr v deň premiéry filmu – 25. júla 2024.

Viete si Yelenu predstaviť ako vodkyňu anti-hrdinského tímu? Alebo by ste v čele Thunderbolts videli radšej niekoho iného?

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -