Štúdio Marvel prezradilo, ktorí hrdinovia budú najdôležitejší v blížiacej sa Fáze 5

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Najdôležitejší superhrdinovia MCU Fázy 5

Fáza 4 obľúbeného MCU sa nám pomaly končí. Po ukončení seriálu She-Hulk nás čaká už iba film Black Panther: Wakanda Forever, ktorý vyjde v novembri a ukončí fázu. Od nového roka sa tak môžeme tešiť na novú. Štúdio nám preto prezradilo, ktorí budú najdôležitejší superhrdinovia Fázy 5, ktorá opäť rozšíri svet MCU. Projekty fázy budú vychádzať v rokoch 2023-2024.

V tejto fáze sa môžeme (zatiaľ) tešiť na 6 filmov a 6 seriálov. Začne sa filmom Ant-Man and the Wasp: Quantumania 16. februára 2023 a skončí filmom Thunderbolts 25. júla 2024. V 12 projektoch sa teda ukáže naozaj veľa Marvel postáv. A vďaka oficiálne webovej stránke štúdia Disney v Latinskej Ameriky vieme, ktorí 6 hrdinovia budú mať v tejto fáze najdôležitejšie úlohy.

Kate Bishop/Hawkeye

hawkeye - kate bishop
Zdroj: bbc.com

Kate Bishop (Hailee Steinfeld) je lukostrelkyňa a skvelá bojovníčka, ktorá debutovala v seriáli Hawkeye, pričom to bol zatiaľ jej jediný projekt. Určite ale nie posledný, keďže teraz už máme dvoch Hawkeyeov a ona je jedným z nich. Nevie sa ale, kde by sa mala ukázať najbližšie. Je však dosť možné, že sa ukáže vo filme Ant-Man 3, keďže s Cassie Lang (Kathryn Newton) sú skvelé priateľky v komiksoch, alebo v seriáli Echo, pretože s hlavnou postavou seriálu sa v MCU už stretla.

Maya Lopez/Echo

Echo maya lopez
Zdroj: gamesradar.com

Keď už sme pri seriáli Echo, tak ten je po seriáli Hawkeye druhým projektom, v ktorom sa ukáže Maya Lopez (Alaqa Cox). Hluchá bojovníčka, ktorá dokáže napodobňovať bojové štýly svojich oponentov, sa teda predvedie vo svojom sólovom seriáli. V ňom by sa mala vraj vrátiť naspäť ku koreňom svojej rodiny, pričom seriál má byť vraj aj pomerne magický. Očakáva sa, že sa ukáže aj v seriáli Daredevil: Born Again, keďže s hlavnou postavou tohto seriálu boli v komiksoch milenci.

Kamala Khan/Ms. Marvel

Ms. Marvel potitulková scéna
Zdroj: thedigitalfix.com

Kamala Khan (Iman Vellani) sa nám nedávno predstavila vo vlastnom seriáli Ms. Marvel. Tínedžerka, ktorá má krv Djinnov a aj mutantov, dokáže tvarovať kozmické svetlo do hmotnej podoby. Vie tak tvoriť obrovské päste či levitujúce plochy. Kamala sa najbližšie ukáže vo filme The Marvels po boku ďalších superhrdiniek s kozmickými silami, čo naznačila už potitulková scéna jej seriálu. Či sa ukáže aj v nejakom ďalšom projekte je zatiaľ neznáme a žiaden iný veľmi nesedí k jej povahe či schopnostiam.

Riri Williams/Ironheart

Ironheart Black Panther
Zdroj: insider.com

Riri Williams (Dominique Thorne) sa nám stihne predstaviť ešte vo Fáze 4 v Black Panther 2. Debut tak zažije o chvíľu, pričom je už isté, že ju potom uvidíme v jej sólovom seriáli Ironheart. Riri je ženská, mladá verzia Tonyho Starka, pretože aj ona si vyrobila bojové obleky, podobné tým Iron Manovým. Podobne ako on, tiež má vysoký intelekt. Nevieme, či sa ukáže aj inde, no s bojovým oblekom by sa hodila ako pomocníčka aj do chystaného filmu Captian America: New World Order.

Sam Wilson/Captain America

záverečné dojmy Falcon and Winter Soldier
Zdroj: ew.com

Práve spomínaný film bude prvý sólový film nového Captaina, ktorým je Sam Wilson (Anthony Mackie). Predtým známy ako Falcon, v seriáli The Falcon and the Winter Soldier prebral štafetu a stal sa novým symbolom Ameriky. Sam má starý Stevov štít a nové krídla vo farbách Ameriky, ktoré sú z Vibránia (darček od Buckyho a Wakandy). Nový Captain by sa ale mohol ukázať aj skôr, pričom vďaka jeho vojenskému a špiónskemu výcviku by mohol byť v seriáli Secret Invasion.

Matt Murdock/Daredevil

Daredevil
Zdroj: distractify.com

Asi nikoho neprekvapí, že štúdio stavilo aj na túto kartu. Prvýkrát sme slepého právnika a muža bez strachu Matta Murdocka (Charlie Cox) mohli vidieť ešte v seriáloch od Netflixu. Cox si ale úlohu zopakoval aj nedávno v Spider-Man: Bez domova, pričom v novej fáze dostane (asi) reboot svojho seriálu, ktorý nazvali Daredevil: Born Again. Dovtedy ho ale uvidíme ešte v práve vychádzajúcom seriáli She-Hulk. Je však dosť možné, že sa ukáže aj v seriáli Echo, pretože s jeho hlavnou postavou boli v komiksoch milenci.

Čo hovoríte na zoznam týchto superhrdinov? Vyhovuje vám, že títo budú najdôležitejší v novej fáze, alebo by ste zo zoznamu niekoho vyhodili a doplnili tam svojho favorita?

Zdroj: thedirect.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -