Aj sledovanie filmov a seriálov môže byť fit!

Nenechajte si ujsť

Zima. Obdobie náchylné na ukladanie tukov hlavne kvôli tomu, že sa nám nič nechce, pretože všade je zima a po perinou najlepšie. A v decembri o to viac. Predsa len diabol na pleci nám vraví, že rodine netreba tak veľa vianočných koláčikov ako tebe. Že Vianoce sú len raz. A tak sa človek preje a potom ani nevie ako, ale boom, ocitne sa v nejakej reality show na chudnutie. Vy, ako správny filmoví maniaci (keďže ste na tomto webe) si tiež určite budete niečo chcieť pozrieť. Avšak sedavý spôsob života vaším tukom nepomáha. Poďme si to trochu spestriť a zároveň robiť všetko čo milujeme. Je to jednoduché!

Zahoďte čipsy. Zdravá fit maškrta tiež môže byť fajn!

Radi jete ku filmu alebo seriálu popcorn, alebo čispy? Ako sa vraví: Raz na jazyku, navždy na bokoch. Niečo na tom bude. O to viac ak sa na vašom jazyku v priebehu 10 minút ocitnú dva balíčky čipsov. Ak sa predsa len nemôžete vzdať niečoho chrumkavého počas filmov, máme pre vás náhradu. Prvou variantou je sušené ovocie, ktoré je sladké a zároveň zdravšie ako čipsy. A ak sa vám slovo „čipsy“ veľmi páči môžete si urobiť vlastné. Recept nájdete tu. Aj vám sa už zbiehajú sliny?

Zdravá alternatíva popcornu
Zdravá alternatíva popcornu

Niet nad pohodlnú fitloptu pod vašim sedacím svalom.

Áno, presne tak. Nielenže chytíte tu správnu balanciu a vyrovnáte si chrbticu. Môžete si zároveň pomaly tvarovať postavu do plaviek. Je to ľahké. Pár skokov hore dole a vaše stehná, lýtka a pozadie budú fit ako ešte nikdy predtým. Zároveň odporúčam hyperaktívnym ľudom, ktorí (tak ako ja) po úžasnej a dlho očakávanej scéne vo filme, nevedia čo so sebou. Najlepšie na tom je, že táto rada je aj pre najväčších lenivcov. Pre tých pokročilých môžeme odporúčať aj pomalý strečing pred televíziou, poprípade jógu. Z filmového zážitku vám to nevezme nič, sľubujem.

Možno skončíte ako herci z filmu Pain and Gain
Možno skončíte ako herci z filmu Pain and Gain

Učenie sa ešte nikdy nebolo tak zaujímavé!

Dá sa to aj zábavnou formou. Pretože nielen fyzické, ale aj psychické zdravie je dôležité. Určite mi dáte za pravdu. K tomu je potrebné napríklad pravidelné precvičovanie mozgu. Ako na to? Skúste si zapnúť film v angličtine so slovenskými alebo anglickými titulkami (alebo aj iné jazyky, ktoré vám idú) a uvidíte, že nové cudzojazyčné slová sa na vás lepia ako tuky. Pomôže to ako vašej budúcej kariére tak aj inteligencii a všeobecnému rozhľadu. Čo môže byť viac super?

Niekedy však titulky potrebné nie sú..
Niekedy však titulky potrebné nie sú.. ale aj tak dá udržať fit

Voda, voda a ešte raz voda.

Pitný režim. Príde vám toto slovné spojenie dôležité? A pri tom mnohí naňho zabúdajú! A pitným režimom nemyslím len Kolu k filmu. Existujú zdravšie spôsoby ako napríklad čistá voda, necukrené čaje, citrónová voda, odšťavené šťavy… Voda totižto rozpúšťa tuky a minimum nezdravých cukrov v nej zabezpečí, že žiadne ani nepribudnú.

Toto vymeňte za vodu a jablkové čispy!
Toto vymeňte za vodu a jablkové čispy!

Perlička na záver. Staňte sa vašim obľúbeným akčným hrdinom.

Ste fanúšik nadprirodzených hrdinov? Well, pre vás to bude ťažšie ale nezúfajte. Trocha improvizácie nikdy nezaškodilo. A čo teda improvizovať? Pustite si obľúbený akčný film a napodobníte svojich obľúbených hrdinov. Pomaly sledujte ich pohyby a snažte sa robiť podobné. Zo začiatku to asi nebude ľahké, ale nestojí to za to chvastanie, že sa viete hýbať ako taký Jackie Chan?

Pri pozeraní Karate Kid sa môžete čo to priučiť
Pri pozeraní Karate Kid sa môžete čo to priučiť

Toto je všetko k zdravému chudnutiu pri pozeraní filmov. Samozrejme veľké chudnutie nečakajte, na to treba namáhavejšie cviky. Ale treba niekde začať, malými krôčikmi sa dopracovať k veľkému výsledku. Už teraz vidím ako z vás po prečítaní tohto článku opadávajú tuky. Môžete si ho teda prečítať znova! (Alebo zdielať medzi priateľmi, ktorých váha sa vám nepáči a denne strávia pár hodín pri filmoch.) Zdraviu zdar!

Foto: recipeshubs.com, indiewire.com, beeldmotion.com, variety.com, rebloggy.com, wallpaperscraft.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -