Ste obľúbencami filmových plagátov? Prvý trailer na dokument 24×36 vám o nich prezradí viac!

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Prvý trailer spolu s plagátom na nový projekt s názvom 24×36: Film o filmových plagátoch konečne dorazil a vychutnať si ho budeme môcť už 17.júla na streamovacej službe Tribeca Shortlist. Trailer obsahuje niekoľko skutočných umelcov filmových plagátov spolu s režisérom Joem Dantem, ktorý taktiež odhalil niečo aj zo svojho detstva.

Ako sa dalo očakávať, plagát prináša poctu viacerým kultovým plagátom z minulosti. Môžeme si všimnúť King Konga, Indiana Jonesa, Star Wars a mnoho ďalších. Entertainment Weekly minulý rok prehlásila pred samotnou premiérou na podujatí Fantastic Fest, že plagát bol vytvorený prostredníctvom piatich umelcov – Sara Deck, Paul Ainsworth, Joshua Budich, Gary Pullin a Matt Ryan Tobin.

Tento pútavý dokument skúma „narodenie„, „smrť“ a nedávne vzkriesenie ilustrovaného umenia filmového plagátu. Prostredníctvom rozhovorov s kľúčovými osobnosťami z posledných štyroch desaťročí chce režisér Kevin Burke odpovedať na otázky: Čo sa stalo s ilustrovaným filmovým plagátom? Prečo na nejaký čas zmizli z nášho sveta? A čo ich prinieslo späť?  

Ako funguje služba Tribeca Shortlist?

Pre tých, ktorí nie sú oboznámení so streamovaním na službe Tribeca Shortlist: ide o prémiový program, ktorý si musíte predplatiť. Nájdete tam všelijaké videá na vyžiadanie s cieľom priniesť milovníkom filmov vysokú kvalitu. Tribeca Shortlist obsahuje obrovskú zbierku ručne vybraných filmov, ktoré odporúčajú vaši obľúbený herci, režiséri, zasvätenci a vplyvné osoby. Každý jeden film je vyberaný odborníkmi z odvetia a do svojho konceptu zahŕňa aj tie najlepšie zahraničné či domáce dokumentárne filmy. Kolekcia sa neustále obnovuje, pričom tretina filmov sa mení každý mesiac. Ak vás táto novinka zaujala, pripravte si 4,99 USD/mesačne. No pre nováčikov a zvedavcov je samozrejme spravená týždňová skúšobná doba, ktorá vás nebude stáť ani cent.

Ak sa vrátim späť do sveta plagátov, tento dokument predstavuje režijný debut pre Kevina Burka, ktorý si v minulosti už skúsil úlohu producenta, editora, kameramana a autora digitálnych efektov. Po jeho boku sa nachádzajú aj talentovaní tvorcovia plagátov. Medzi nimi sa nachádza Roger Kastel, Dave Alexander, Matthew Chojnacki, David Byrd, Matt Robin a Mike Orlando. Ak o vyššie spomínaných umelcoch pochybujete, pozrite si trailer pre projekt 24×36: Film o filmových plagátoch, ktorý na vás čaká vyššie v článku. 

24x36 trailer
Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -