365.bank dnes spúšťa Apple Pay pre svojich klientov 

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

365.bank dnes spúšťa Apple Pay pre svojich klientov

(Bratislava 2. júl 2019): Jednoduché, pohodlné a bezpečné. Aj také sú platby prostredníctvom Apple Pay. Oddnes môžu svojimi zariadeniami Apple platiť aj klienti 365.bank.

Apple Pay na Slovensku
Zdroj: sk.wikipedia.org, 9to5mac.com

Ako „mobile first” banka vidíme práve v platbách mobilom veľký potenciál a rovnako to vidia aj naši klienti. Preto od dnešného dňa spúšťame službu Apple Pay, vďaka ktorej budú môcť platiť svojimi iPhonmi, ako aj hodinkami Apple Watch a ďalšími zariadeniami Apple,uvádza Marek Šupa, CEO 365.bank. 

Podľa nedávneho prieskumu spoločnosti Mastercard považuje až 73 % Slovákov platbu mobilným telefónom za najlepšiu alternatívu k platbe kartou. Na našom trhu je vydaných viac ako 5 miliónov bezkontaktných platobných kariet a 97 % platobných terminálov túto technológiu podporuje

apple pay slovensko 365.bank
Zdroj: zive.aktuality.sk

Budúcnosť bezkontaktných platieb posúvajú nové technológie, akými sú práve mobil či hodinky na novú úroveň. Vďaka tomu bankám, ktoré ich podporujú, a kartovým spoločnostiam vytvárajú nový spôsob platenia, v rámci čoho človek nemusí mať svoju plastovú platobnú kartu vždy nevyhnutne pri sebe.

Dnes so spoločnosťou Apple spúšťame jedinečnú platobnú službu Apple Pay v 365.bank. Slovenskí spotrebitelia sú veľmi otvorení technologickým inováciám, až 89 % z nich používa bezkontaktnú platobnú kartu, preto veríme, že veľmi pozitívne prijmú tiež ďalšie novinky v oblasti mobilných platieb,“ povedal Luděk Slouka, riaditeľ rozvoja produktov a inovácií Mastercard pre Slovensko, Česko a Rakúsko. 

Podľa jeho slov je veľkou výhodou Apple Pay najmä rýchlosť a pohodlie, rovnako ako bezpečnosť transakcií, ktorú zabezpečuje tokenizačná technológia Mastercard. Táto technológia umožňuje bezpečne prepojiť mobilné zariadenie s platobnou kartou.

apple pay na slovensku
Zdroj: fontech.startitup.sk

Bezpečnosť je prvoradá

Pri platení cez Apple Pay sa obchodníkovi neodosielajú skutočné údaje z platobnej karty, neukladajú sa ani na serveroch Apple, ale vytvára sa jej virtuálne dvojča, tzv. token. Každú transakciu klient navyše potvrdzuje prostredníctvom funkcionality Touch ID alebo Face ID. Platiť pritom môže aj bez prístupu na internet. Takto vie spraviť až desať offline transakcií. Prostredníctvom Apple Pay pritom možno platiť aj na internete. 

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Službu Apple Pay možno využívať v mobilných zariadeniach od modelu iPhone 6 (a novšie) s aktualizovaným iOS a s funkcionalitou Touch ID alebo Face ID. Možno tiež platiť prostredníctvom Apple Watch či v zariadeniach Mac a iPad. Viac o tom, ako to funguje, sa dočítate TU.

Zdroj: 356.bank TS

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -